63. urodziny Szczecina

Szczecin świętuje dziś 63. rocznicę przejęcia go przez polską administrację. Główne atrakcje urodzin miasta to wielki tort oraz wspólne zdjęcie szczecinian.

Uroczystości obchodzone będą na Jasnych Błoniach i deptaku Bogusława, a rozpoczną się w południe złożeniem kwiatów pod pomnikiem Czynu Polaków. Pół godziny później na Jasnych Błoniach rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokazy straży pożarnej i policji.

Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne przygotowało wystawę fotografii miasta, emitowane będą archiwalne nagrania polskich kronik radiowych. Od godziny 12 do 18 szczecinianie mogą przynosić zrobione przez siebie zdjęcia, które zostaną wywieszone przy Urzędzie Miasta.

O godzinie 17 mieszkańcy będą mogli skosztować urodzinowego tortu. Potem zostanie zrobione wspólne zdjęcie wszystkich przybyłych na urodziny Szczecina. Na deptaku Bogusława świętowanie rozpocznie się o godzinie 15 przedstawieniami teatralnymi dla dzieci, a od 17 do 17:30 można będzie pouczyć się tanga. O godzinie 19 zaplanowano koncert jazzowy.

5 lipca 1945 r. prezydent Piotr Zaremba przejął władzę w Szczecinie od niemieckiego zarządu miasta.

Janusz Wilczyński, Polskie Radio Szczecin, 5 VII 2008 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.