Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

W ramach obchodów 60-lecia Pogoni w siedzibie klubu przy ul. Karłowicza powstała Sala Tradycji im. Floriana Krygiera. Zgromadzono w niej liczne pamiątki, medale, puchary, patery, zdjęcia, książki i proporczyki związane z historią klubu i jego działalnością.

Jedną z pierwszych osób oglądających zgromadzone eksponaty był Roman Jaworski, były piłkarz Pogoni, członek drużyny, która w 1958 roku po raz pierwszy w historii klubu awansowała do pierwszej ligi. – Z miłą chęcią obejrzałem to wszystko. Życzę, aby Pogoń znów awansowała do 1. ligi i zdobyła mistrzostwo – mówi.

Sala Tradycji będzie dostępna dla kibiców w poniedziałki od godziny 10 do 13 oraz w czwartki w godzinach od 13 do 16. Zorganizowane grupy mogą zwiedzić salę tradycji od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z działaczami Pogoni.

– Z okazji jubileuszu, działacze klubu przygotowali wyjątkowe prezenty dla 60 osób – mówi prezes Pogoni Artur Kałużny. – Udało się załatwić limitowaną edycję 60 butelek Johnny Walkera na 60-lecie klubu.

Pierwsze butelki „Jasia Wędrowniczka” z limitowanej serii otrzymali już trener piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

Pogoń Szczecin ma dokładnie 60 lat. 21 kwietnia 1948 roku powstał w Szczecinie klub Sztorm, który później po kilku przekształceniach przyjął nazwę Pogoń.

Artur Dyczewski, Polskie Radio Szczecin, 21 IV 2008 r.