Budynek przy ul. Kolumba wypiękniał

Dzięki staraniom Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej, która dzierżawi od miasta budynek przy ul. Kolumba, ponad stuletnia kamienica stała się jednym z piękniejszych obiektów w tym rejonie naszego miasta.

WSSU dzierżawi budynek od miasta od kilku lat. Obiekt w chwili przejęcia przez szkołę znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Wiadomo było, że trzeba go poddać jak najszybszemu, gruntownemu remontowi. – Szkoła podjęła starania o fundusze europejskie – przypomina inż. projektu Łukasz Krasowski. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego udało się pozyskać ponad 1,6 mln zł, miasto dodatkowo dało 660 tys. złotych.

– Udało nam się zmienić wygląd tego obiektu – chwali się prowadzący remont budynku Piotr Rozpędek. – Budynek uzyskał nową elewację, detale architektoniczne zostały zachowane, ale zrobiliśmy też remont wnętrza, wymieniliśmy m.in. stropy i okna.

Remont szkoły powinien potrwać do końca stycznia. Wciąż jednak niezagospodarowany pozostanie teren między budynkiem, a brzegiem Odry.

Małgorzata Frymus, Polskie Radio Szczecin, 17 I 2008 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura i Urbanistyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.