40 lat po katastrofie na ul. Wyszaka

W piątek, dnia 7 grudnia 2007 r. minie 40 lat od dnia tragicznej katastrofy tramwajowej, do jakiej doszło we wczesnych godzinach rannych przy ul. Wyszaka w Szczecinie.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana wspólnie z parafią św. Jakuba Ap. przy Bazylice Metropolitalnej pragnie uczcić ofiary katastrofy. Dlatego w dniu 7 grudnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w Bazylice Metropolitalnej Msza św. w intencji ofiar katastrofy, a następnie w miejscu katastrofy zostanie odmówiona modlitwa, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wzięcia udziału w tej uroczystości.


O godz. 20.00 w lokalu Stowarzyszenia przy ul. Mariackiej odbędzie się wieczór wspomnień, na który zapraszamy mieszkańców Szczecina, a w szczególności rodziny ofiar tej tragicznej katastrofy. Na spotkaniu zostanie omówiony sposób upamiętnienia ofiar w miejscu katastrofy.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na trudności z ustaleniem szczegółów katastrofy, a w szczególności pełnej listy ofiar, będziemy wdzięczni za wszelkie, nawet najdrobniejsze informacje na ten temat, które można przekazać do naszego Stowarzyszenia przy ul. Mariaskiej 6/8 tel./fax nr 091 433 71 33, email: zachodniopomorski@civitas christiana.pl.

Z poważaniem
Przewodniczący Zarządu Oddziału Miejskiego
Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana
Edmund Glaza

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.