Konferencje metodyczne

W ostatnich dniach wakacji, czyli 28 i 29 sierpnia 2007 r., Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie zorganizował konferencje metodyczne dla nauczycieli historii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Przedstawiciel Portalu Miłośników Dawnego Szczecina także został zaproszony – przedstawił informację o konkursie Pamiętać Szczecin, który wciąż trwa!

Przypominamy, że konkurs ten, podobnie jak portal sedina.pl, zawsze otwarty jest dla tych, którzy dobrze życzą naszemu miastu.

Mamy już czwartą edycję konkursu, który od samego początku cieszy się patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Szczecina, a organizowany jest przy współpracy Książnicy Pomorskiej, Muzeum Narodowego oraz wielu Przyjaciół Konkursu. Dzięki temu uczestnicy i laureaci konkursu oraz ich opiekunowie mogą zostać obdarowani wartościowymi nagrodami.

Tegoroczne prace powinny być wysyłane na adres:
pamietniki@sedina.pl
do 15 stycznia 2008 r.

Artykuły, które zostaną przysłane po tym terminie – będą oceniane w następnej edycji konkursu. Tym niemniej gwarantujemy, że wszystkie nadesłane prace będą publikowane w sedina.pl niedługo po ich nadesłaniu, co na pewno sprzyja zdobyciu NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
Niezależnie od powyższego oferujemy uczestnikom konkursu wszelką pomoc w przygotowaniu prac do publikacji – wystarczy wysłać pytanie pod wyżej podany adres e-mailowy. Odpowiadamy na wszystkie pytania!

W tym roku tematem wiodącym jest:
MÓJ DOM – MOJA ULICA

Nie wymagamy jednak, aby pisać wyłącznie o tym – jeśli macie inny pomysł, zrealizujcie go!
Mój dom… – to wyłącznie podpowiedź dla tych, którzy zastanawiają się, „o czym by tu napisać”. Podpowiadamy, że może to być opowieść o nazwie ulicy; o ciekawym sąsiedzie, który „coś rozbił” dla miasta, dla dzielnicy… A może ktoś potrafi „dokopać się” do wiadomości o przeszłości domu – o jego architekturze, okolicznościach powstania, mieszkańcach…
A może macie ciekawy, stary list, którego autor opowiada o starym Szczecinie? Starym – takim, którego Wy już nie pamiętacie. Może o jakimś ciekawym zdarzeniu…

Jeśli wciąż nie macie pomysłu – zajrzyjcie do działu „Pamiętać Szczecin” i przeczytajcie prace Waszych kolegów. Może w nich znajdziecie inspirację? Przypominam jeszcze raz – pomagamy, podpowiadamy, wyjaśniamy. Wystarczy zapytać:
pamietniki@sedina.pl

Do udziału w konkursie zapraszamy serdecznie nie tylko mieszkańców naszego miasta – zapraszamy wszystkich, którzy życzą Szczecinowi powodzenia. Szczecin jest miastem otwartym.

Wojciech Banaszak

Poniżej znajdziecie pliki do pobrania i ewentualnego wydrukowania – niewielki PLAKAT O KONKURSIE oraz REGULAMIN KONKURSU. Powodzenia 🙂

Plakat

Regulamin

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pamiętać Szczecin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.