Opublikowane przez karolina_freino w Wydarzenia.

„Spacerkiem po Niebuszewie” to kolejny projekt miejsca sztuki OFFicyna. Ma na celu utworzenie trasy turystycznej po Niebuszewie i towarzyszącego jej przewodnika.

Jednak w zamierzeniu twórców, trasa ta różnić ma się od standardowych przedsięwzięć tego typu. Służyć bowiem będzie nie tylko ukazaniu historycznie ważnych miejsc tej dzielnicy, ale także odkryciu codzienności Niebuszewa, osobistych wspomnień jego mieszkańców, miejsc istotnych i niezwykłych dla nas wszystkich. Pomysłodawcom zależy więc, aby trasa powstawała przede wszystkim dzięki samym mieszkańcom.


Na szlaku sąsiadować zatem będą ze sobą: zajezdnia Niemierzyn oraz popularny bar ‚Zacisze’; Ogród Dendrologiczny – czyli były cmentarz niemiecki – oraz sklep ‚Truskawka; siedziba Gminy Żydowskiej oraz miejsce, gdzie niegdyś zatrzymywał się cygański tabor; była fabryka Stoewera oraz bunkry, które niektórzy zachowali w pamięci jako miejsce zabaw, gdzie jako dzieci chowali się i wymyślali przerażające historie.

Jeśli masz swoje ulubione miejsce na Niebuszewie, przydarzyło ci się tu coś niezwykłego, podziel się z nami swoją historią!

Zapraszamy do spotkania osobistego lub przysyłania swoich historii drogą listowną lub e-mailem na adres:

miejsce sztuki OFFicyna
ul. Lenartowicza 3-4
71-445 Szczecin
tel./fax 091 423 69 01
www.officyna.art.pl
biuro@officyna.art.pl
pn.-pt. 9:00-17:00