sedina.pl w Lubece 2007

Tak naprawdÄ™ w tym roku do koÅ„ca nie wiedzieliÅ›my, czy jedziemy. Po pierwsze – wg niektórych źródeÅ‚ nasza obecność tam mogÅ‚aby być niedobrze odebrana (ale to temat na zupeÅ‚nie inna historiÄ™). Po drugie do koÅ„ca nie wiedzieliÅ›my czy zdążymy z przygotowaniem prezentu…

Model

Pomysł przekazania czegoś dla Domu Szczecińskiego powstał dość dawno, a skonkretyzowany został przez Bachinstitut do postaci modelu. Dlaczego? Bo w Domu Szczecińskim stoją już modele: Wałów Chrobrego, Teatru Miejskiego czy Katedry. Wieży Quistorpa jeszcze nie było. Dodatkowo wydawało się nam, że model będzie czymś bardziej czytelnym, niż nasza galeria czy sam portal, bo nie ma co ukrywać, że większość przedwojennych mieszkańców Szczecina nie posługuje się komputerem i Internetem. Dzięki pomocy Quby skontaktowaliśmy się z panią Jagodą Hłobuczek, która w trzy dni przygotowała model Wieży Quistorpa wg oryginalnych planów. Oczywiście model musiał przejść autoryzację Bachinstitut.


Model Wieży Quistorpa przygotowany przez Jagodę Hłobuczek




Wyjazd

Delegacja sedina.pl w składzie Bachinstitut, piotr_now, Torney i admin korzystając z uroków nowej autostrady zjawiła się w Lubece w hotelu Mövenpick 4 VIII 2007 r. ok. godz. 13:00. Ten wyjazd na Dni Szczecińskie był odmienny od poprzednich. Tak naprawdę jechaliśmy tylko po to, aby wręczyć prezent. Podczas dwóch poprzednich wyjazdów natomiast mieliśmy swoje multimedialne stanowisko gdzie prezentowaliśmy nasze zdjęcia, filmy i przemiany. W tym roku postanowiliśmy nie narzucać się zbytnio, wręczyć prezent i wracać (wszak w Szczecinie trwały finały TTSR).

Spotkanie

Tradycyjnie Dni SzczeciÅ„skie zaczynajÄ… siÄ™ konferencjÄ… i spotkaniem w Ratuszu. Potem wszyscy przenoszÄ… siÄ™ do hotelu Mövenpick gdzie spotkanie ma już mniej formalny charakter. Można coÅ› zjeść, wypić, obejrzeć wystÄ™py m.in. chóru Sedina, czy nabyć publikacje zwiÄ…zane z przedwojennym Szczecinem. Tam tez umówiliÅ›my siÄ™ z dr. Horstem Jeschke – przewodniczÄ…cym wspólnoty przedwojennych mieszkaÅ„ców. Gdy czekaliÅ›my na niego spotkaliÅ›my wiele osób które pamiÄ™taÅ‚y nas czy to ze spotkaÅ„ w Szczecinie, czy z naszych poprzednich wizyt. ByÅ‚o to bardzo miÅ‚e, tym bardziej, że znajÄ… nasz „sedina.pl magazyn”. Wszyscy bardzo chwalili fakt umieszczenia niemieckiego streszczenia rocznika, które pojawiÅ‚o siÄ™ w numerze drugim..

Prezentacja

Kiedy pojawiÅ‚ siÄ™ dr Jeschke dokonaliÅ›my „wewnÄ™trznej” prezentacji modelu. Zarówno on, jak osoby towarzyszÄ…ce, byÅ‚y pod wrażeniem naszego prezentu. Potem nastÄ…piÅ‚o już publiczne i oficjalne przekazanie modelu i „sedina.pl magazyn” nr 2. Przy tej okazji w kilku sÅ‚owach podziÄ™kowaÅ‚em za udostÄ™pnienie materiałów m.in. do artykuÅ‚u o budynkach szkół w przedwojennym Szczecinie.


Moment przekazania modelu




Kawa

Po oficjalnym przekazaniu zostaliÅ›my zaproszeni na kawÄ™ i ciasto w ogrodzie Domu SzczeciÅ„skiego. NaprawdÄ™ smakuje wyjÄ…tkowo – polecam. Przy kawie Bachinstitut jak zwykle zaskakiwaÅ‚ obecnych swoimi zbiorami. Ja odbyÅ‚em dziÄ™ki pomocy piotra_now rozmowÄ™ z p. Krause (czÅ‚onkiem zarzÄ…du Domu SzczeciÅ„skiego), która zaczęła siÄ™ od słów „Co możemy zrobić, aby wyzbyć siÄ™ wzajemnych uprzedzeÅ„?”


Bachinstitut prezentuje materiały

Dr Horst Jeschke i admin




Niestety wszystko co dobre szybko kończy i o godzinie 17:00 opuściliśmy gościnne progi Domu Szczecińskiego. Oczywiście zostaliśmy zapewnieni, że jak tylko model zostanie umieszczony w Domu, to otrzymamy fotografie, czym się na pewno z szanownymi czytelnikami podzielimy.




Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.