Opublikowane przez sedina w Ciekawostki.

Szlak wodny Berlin – Szczecin – Bałtyk czeka….. na premierę! Bo, mimo, że taki oczywisty, to jednak wciąż jeszcze jakby nie odkryty. Ale to się szybko zmieni. Powstałą już formalna Grupa Partnerska ludzi, instytucji, firm i organizacji samorządowych mająca na celu nie tylko wypromowanie tego szlaku jako wiodącej oferty turystycznej Pomorza Zachodniego, ale przede wszystkim obudowanie go atrakcyjnym programem turystycznym realizowanym na wodzie i lądzie. Właściwie taki program, co roku buduje się przed sezonem letnim w każdej gminie naszego, żyjącego turystyką regionu. Każdy jednak buduje go jakby osobno. Nie ma skorelowanych terminów, imprezy zamiast się uzupełniać i budować wspólną markę – stanowią dla siebie konkurencję. Co gorsze, najczęściej organizatorzy, którzy nie są bogatym konsorcjum, wydającym tysiące na reklamę – słabo są słyszalni przez potencjalnych klientów-turystów.

Aktualne informacje o tym, co robi się z myślą o turyście w nadodrzańskich gminach przebijają się z trudem. A informacja to w biznesie turystycznym to podstawa sukcesu. Dlatego pierwszym krokiem Grupy Partnerskiej szlaku wodnego Berlin-Szczecin-Bałtyk jest zadbanie o bieżący serwis informacyjne na temat tego, co dziać się będzie w najbliższy weekend wzdłuż szlaku – Co? Gdzie? Kiedy? A także – post faktum – jak się udało, to co działo się wczoraj, czy tydzień temu.

Wymianie informacji, na początek, służy uruchomiona już w trakcie trwania w Szczecinie Tall Ships Races – strona internetowa szlaku Berlin – Szczecin – Bałtyk. Warto zajrzeć pod ten adres www.berlin-szczecin-baltyk.pl. A jeśli sam działasz na turystycznym polu, warto do Grupy Partnerskiej przystąpić, albo przynajmniej napisać o tym co aktualnie masz do zaoferowania, jaki masz pomysł i co byś chciał? Zamieścimy Twoją informację na stronie www, wymienimy się doświadczeniami.