Opublikowane przez Busol w Ciekawostki.

Nie da się ukryć, że zbliża się wydarzenie, które niezależnie od jego oceny wpisze się w historię naszego miasta. Z tej okazji prezentujemy ciekawostkę, o której autor Paweł Banyś pisze w sposób następujący:

„Opracowałem serwis internetowy, który umożliwia śledzenie ruchu statków wyposażonych w AIS – system automatycznej identyfikacji. Usługa jest obecnie w fazie testów. Na specjalnym serwerze jest dostępna wersja demonstracyjna. Można się do niej podłączyć przez Internet za pomocą programu Google Earth, w którym na tle zdjęć satelitarnych wyświetlane są na bieżąco pozycje jednostek na akwenie od Szczecina do Świnoujścia.

W związku ze zbliżającym się finałem regat TSR 2007 uruchomiłem specjalną wersję, za pomocą której będzie można obserwować na żywo, jak największe żaglowce wchodzą do Szczecina, a także sprawdzić, gdzie będą cumować. Według moich informacji we flotylli, która odwiedzi nasze miasto, w system AIS są wyposażone 22 żaglowce – są wśród nich te największe na świecie – i ich położenie będzie można obserwować na żywo w Google Earth”.

Zapraszamy do zabawy i poważnych obserwacji za pomocą tego narzędzia.