Opublikowane przez sedina w Ciekawostki.

Stowarzyszenie OFFicyna tworzy na Niebuszewie trasę turystyczną złożoną z nietypowych miejsc, które odegrały dużą rolę w życiu mieszkańców tej dzielnicy.

Niebuszewo, jak na starą i dostojną dzielnicę przystało składa się z miejsc zadumy, oczekiwania, zatłoczonych i urokliwych. Są też zakątki znane tylko tym, którzy na Niebuszewie przeżyli kawał życia. Stowarzyszenie OFFicyna szuka właśnie takich, intymnych miejsc dzielnicy, które mają znaczenie jedynie dla jej mieszkańców.

Miejsc takich, jak podwórko przy Niemierzyńskiej 14. To miejsce ważne dla pani Róży Król, która bawiąc się tutaj jako małe dziecko znalazła pierścionek wysadzany drogimi kamieniami. Karolina Frejno także ma na Niebuszewie swój ważny zakątek. To fragment niemieckiego nagrobka, który wmurowano w ogrodzenie parku.

W każdym takim miejscu na Niebuszewie ma być postawiona tabliczka pamiątkowa, a po całej trasie będzie można przejść ze specjalnym przewodnikiem w ręku. Ale na razie każdy mieszkaniec Niebuszewa, który ma swój prywatny zakątek w dzielnicy, może opowiedzieć o nim w siedzibie OFFicyny przy Lenartowicza 4.

Przemysław Malicki, TVP3 Szczecin, 5 V 2007 r.