Opublikowane przez sedina w Architektura i Urbanistyka.

W przyszłym roku powinna ruszyć renowacja kolejnych kamienic przy ulicy Bogusława i Jagiellońskiej – zapewniał dziś radnych z komisji finansów prezes Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego Dariusz Pęchorzewski.


Aby rozpocząć modernizację budynków od ulicy Śląskiej i Obrońców Stalingradu potrzeba mieszkań zamiennych, a o to w Szczecinie bardzo trudno. Mimo iż spółka ma problemy z osobami które nie płacą czynszu dziś radni usłyszeli ze będzie miała niewielki zysk za poprzedni rok. Prezes Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego Dariusz Pęchorzewski chce kupić mieszkania zastępcze za pieniądze pochodzące z kredytu. Osoby, które nie będzie stać na płacenie dużego czynszu w nowych mieszkaniach trafią do pozostałych kwartałów którymi zarządza Szczecińskie Centrum Renowacyjne. Te lokale to mieszkania socjalne o najniższym standardzie, mieszkania w TBS dla najbogatszych i mieszkania komunalne. Niestety znalezienie tylu lokali w Szczecinie jest trudne. Dariusz Pęchorzewski tłumaczył też radnym dlaczego opóźnia się renowacja kolejnych kamienic przy ulicy Bogusława. Zdaniem prezesa SCR-u to wina 7 najemców, którzy wysuwają kolejne żądania przy zamianie mieszkań. Szczecińskie Centrum Renowacyjne zarobiło w ubiegłym roku 12 tysięcy złotych.

Działalność spółki która zarządza 5 kwartałami w Szczecinie nie przynosi zysku z tytułu wynajmowania lokali mieszkalnych, dochody spółka generuje z wynajmu sklepów i restauracji, oraz biur.

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin, 17 IV 2007 r.