Opublikowane przez sedina w Publicystyka.

Prezentujemy apel skierowany przez p. Dariusza Słupeckiego do szczecińskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, Muzeum Miasta Szczecina i sedina.pl.

Szanowni Państwo !

Jestem czytelnikiem GW od pierwszego numeru i miłośnikiem starego Szczecina , trochę kolekcjonerem „szczecinaliów”, a głównie starych kartek pocztowych.

W dniu wczorajszym zauważyłem na serwisie aukcyjnym Allegro pod nr 161020811 wystawiony na sprzedaż samochód Stoewer Greif Junior z 1938 roku wyprodukowany w naszym mieście. Pojazd jest określony jako 95 % i wg zdjęcia do kompleksowej odbudowy i renowacji. Wystawia osoba o Nicku „KET101” i jako lokalizację podano Tczew.

Obecnie na świecie w kolekcjach muzealnych i prywatnych jest wg mojej wiedzy niewiele ponad 100 Stoewerów.

W Polsce i Szczecinie nie ma takiego pojazdu, przynajmniej wg mojej wiedzy.

Pragnę zainteresować Państwa tym tematem i zachęcić do zorganizowania akcji zakupu pojazdu i jego restauracji z myślą o naszym Muzeum Miasta Szczecina. Obecna cena pojazdu niewiele przekracza 1500 zł. Trudno mi ocenić ile należałoby zgromadzić środków aby zwyciężyć w licytacji.

Gra jest jednak warta świeczki.

Wydaje się, że w naszym mieście jest bardzo dużo miłośników starego Szczecina którzy z pewnością nie poskąpią grosza na publiczną zbiórkę, która mogłaby posłużyć temu celowi.

Proszę więc o zainteresowanie tematem i deklaruję uczestnictwo i pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.

Aukcja kończy się w dniu 08.02.07 r. więc Droga Redakcjo – Do dzieła!!!

Pozdrawiam

Dariusz Słupecki