Opublikowane przez sedina w Architektura i Urbanistyka.

Rozpoczął się remont dawnego komisariatu przy ul. Mickiewicza. Powstanie tu wydział prokuratury do walki z przestępczością zorganizowaną.

Policja opuściła komisariat w listopadzie 2005 r. Od tamtej pory budynek przy ul. Mickiewicza stał pusty i zamknięty. W styczniu br. ruszyły prace remontowe. Wymieniono okna i drzwi. Nie będzie w nim jednak, jak wcześniej zapowiadano, mieszkań dla policjantów.

– Decyzją prezydenta miasta z września 2006 r. budynek został przekazany Prokuraturze Apelacyjnej w Szczecinie – wyjaśnia kom. Daniel Rak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W dawnym komisariacie swoje miejsce znajdzie prokuratorski wydział PZ (do walki z przestępczością zorganizowaną). „Pezety” są delegaturami biura, które znajduje się przy Prokuraturze Krajowej. Do tej pory wydziały PZ istniały w ramach prokuratur Apelacyjnej i Rejonowej. Po reformie mają zostać połączone w jeden wydział.

– Inwestycja zakończy się za dwa, trzy lata – wyjaśnia Anna Gawłowska-Rynkiewicz, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie.

mur, Gazeta Wyborcza, 19 I 2007 r.