Opublikowane przez Busol w Szczecin we wtorek.

Najbliższa audycja zostanie poświęcona nie tylko naszemu konkursowi, ale także możliwościom i sposobom dotarcia do ciekawych materiałów i informacji, które mogą zostać wykorzystane do napisania prac konkursowych – i nie tylko.
Omówimy regulamin konkursu i wyjaśnimy jego najważniejsze zasady. Wyjaśnimy, na czym polega to, że w konkursie można pisać nie tylko na tegoroczny temat wiodący („Moja Szkoła”), ale też o zupełnie innych sprawach i na bardzo różne sposoby. Opowiemy też o trwającym nieprzerwanie od 1969 r. konkursie „Dzieje Szczecińskich Rodzin XX wieku” prowadzonym przez Szczecińskie Towarzystwo Kultury.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

O szczecińskich pamiętnikarzach i ich dokonaniach oraz dokumentach czasu i innych pamiątkach opowie nasz gość – Cecylia Judek, kierowniczka Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Pomorskiej oraz Wojciech Banaszak – organizator konkursu.
„Sedinowy konkurs Pamiętać Szczecin trwa – zapraszamy wszystkich uczących się, zarówno uczniów jak i studentów! Przypominam, że regulamin konkursu dopuszcza prace pisane nie tylko przez pojedyncze osoby, ale także przez większe zespoły.
W nadsyłanych pracach konkursowych można poruszać wszelakie tematy związane z przeszłością Szczecina, chociaż organizatorzy konkursu i członkowie jury postanowili, że w tym roku tematem wiodącym jest „Moja Szkoła”.

Dział „Pamiętać Szczecin”

Najważniejsze linki, które mogą być pomocne nie tylko w czasie słuchania audycji:

Moja szkoła – konkurs

Pamiętać Szczecin konkursem stałym/ Regulamin

Pierwsze dni na Pomorzu Zachodnim

Omne principum difficile (Każdy początek jest trudny)

Polubić Szczecin

60-lecie pierwszej szczecińskiej szkoły dla dorosłych

Małopolska 22: od Elżbiety, przez Osadników do Sportowej

Moje miasto – mój port