Zjazd Pobożniaka już 6 października

Jubileusz 60-lecia II LO w Szczecinie będzie skromniejszy, niż planowano. Organizatorzy zrezygnowali – ze względów finansowych – z podróży sentymentalnej wynajętym pociągiem do Dziwnówka i Balu Absolwenta.

Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych szczecińskich ogólniaków za miesiąc będzie miał 60 lat. Rocznicowe uroczystości zaczną się 6 października o godz. 9 mszą w katedrze. Kwadrans przed południem rozpocznie się apel absolwentów na szkolnym dziedzińcu. Najważniejszym momentem będzie odsłonięcie i uruchomienie odrestaurowanego zegara.

Zainteresowani udziałem w obchodach mogą już zamawiać wykaz absolwentów wszystkich roczników, monografię szkoły, znaczki okolicznościowe np. z monografią szkoły i pocztówki z zegarem, wspomagając w ten sposób finansowo obchody jubileuszu. Nazwiska najhojniejszych ofiarodawców znajdą się na pamiątkowej tablicy.

Wczoraj szkolne czasy w „dwójce” wspominali posłanka PiS-u Mirosława Masłowska, wojewoda Robert Krupowicz i prezes Unity Line Piotr Waszczenko. – Byłam artystką, wygrywałam konkursy recytatorskie, uwielbiałam występować na akademiach – wspomina posłanka.

– „Dwójka” zawsze różniła się od innych szkół, zwłaszcza w stanie wojennym – uważa Waszczenko. – Była bardziej kolorowa, tolerancyjna. W Klubiku uczniowskim na strychu szkoły odbywały się przedstawienia teatralne, koncerty. A czasem chodziliśmy tam na wagary.

mak, Gazeta Wyborcza, 11 IX 2006 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.