Opublikowane przez woti w Pamiętać Szczecin.

Sedinowy konkurs Pamiętać Szczecin trwa – zapraszamy wszystkich uczących się, zarówno uczniów jak i studentów! Przypominam, że regulamin konkursu dopuszcza prace pisane nie tylko przez pojedyncze osoby, ale także przez większe zespoły.

W nadsyłanych pracach konkursowych można poruszać wszelakie tematy związane z przeszłością Szczecina, chociaż organizatorzy konkursu i członkowie jury postanowili, że w tym roku tematem wiodącym jest „Moja Szkoła”.


Zapraszamy więc wszystkich uczniów i studentów, aby opisali przeszłość szkoły do której chodzą lub chodzili. Jeżeli ktoś z Was uzna, że przeszłość jego własnej szkoły jest mało interesująca – niech opisze szkołę, do której chodzili jego rodzice lub znajomi. Może to być zarówno szkoła podstawowa lub średnia, jak też szkoła wyższa – bo przecież Szczecin jest miastem uniwersyteckim! A może nadeślecie nam wywiady z ludźmi, którzy kiedyś w tej szkole pracowali, którzy byli przy tym, jak szkołę odbudowywano z powojennych gruzów, jak ją tworzono w pierwszych szczecińskich latach? A może okaże się, że szkoła powstała znacznie później, ale i tak ma interesującą historię budowy i rozwoju. Może dowiecie się, że wyszli z niej ludzie znani w Szczecinie i nie tylko…

Nie można wykluczyć, że ktoś opowie Wam o szkole, której już nie ma – o tym także warto napisać, ażeby zostały choć wspomnienia… Sedina bardzo lubi wspomnienia.

Podpowiadam, żeby ciekawych informacji szukać u własnych rodziców i dziadków, może nawet zaczynając od przeglądania ich szkolnych świadectw. To może okazać się bardzo interesujące – jak, kiedy i czego uczyli się „starsi”? Warto dotrzeć do kronik szkolnych i klasowych, bo na pewno zawierają wiele ciekawostek, które mogą sprawić, że właśnie Wasza praca zostanie zauważona przez użytkowników tego portalu oraz przez jury konkursu. Więc do roboty – nagrody czekają!

Wojciech Banaszak