Opublikowane przez sedina w Architektura i Urbanistyka.

Pozostałości po kinie „Delfin” w Szczecinie zostaną wkrótce rozebrane. Urząd Marszałkowski planuje urządzić tu punkt przyjmowania wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Kino „Delfin” przestało działać 2 lata temu. Od tego czasu obiekt stoi pusty. Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem całego budynku, zdecydował o ogłoszeniu przetargu na prace rozbiórkowe w tej części, w której mieściło się kino.

– Po wykonaniu prac rozbiórkowych, a następnie remoncie, pomieszczenia przekazane zostaną Departamentowi Integracji Europejskiej – informuje Katarzyna Nakielska-Pawluk, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Departament zamierza umieścić tu punkt przyjmowania wniosków o unijne dofinansowanie na lata 2007-2013.

– Taki punkt jest niezbędny – twierdzi Nakielska-Pawluk. – Zachodniopomorskie otrzyma z Unii Europejskiej na lata 2007-2013 kilka razy więcej pieniędzy niż otrzymywało do tej pory. Nie może dojść do sytuacji, w której z powodów technicznych, procedury będą się przedłużać.

Niewykluczone, że w byłym kinie „Delfin” działać też będą stanowiska przeznaczone nie tylko dla potencjalnych beneficjentów, ale także osób, które chciałyby uzyskać informacje o UE.

Obiekt po kinie „Delfin” to kolejna część budynku, która zostanie wyremontowana. Wcześniej na jednej z kondygnacji otwarto centrum dla biznesmenów. Nie zanosi się natomiast na remont pomieszczeń zajmowanych przez przychodnię.

Wprawdzie właścicielem całego budynku jest Urząd Marszałkowski, ale przychodnią zarządza dyrektor szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej.

Monika Stefanek, Głos Szczeciński, 26 VIII 2006 r.

Fot: Tomasz Łój