Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

W ramach uczestnictwa w tegorocznym „Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek” (8-15 maja 2006 r.) pod hasłem „Nie wiesz? – Zapytaj w bibliotece” Książnica Pomorska organizuje cykl imprez, wśród których znajdzie się również „Festiwal Książki – Szczecińskie Prezentacje Wydawnictw Regionalnych”.

Nawiązując do idei majowych „Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy – Święta Książki Szczecińskiej”, które przez wiele lat zajmowały istotne miejsce w kalendarzu kulturalnym Szczecina, pragniemy zorganizować imprezę o podobnym charakterze – otwarte dla szczecinian i wszystkich mieszkańców regionu święto książki i czytelnictwa. Chcielibyśmy również zaprezentować szczeciński rynek wydawniczy oraz bogatą ofertę publikacji o regionie. Festiwal organizujemy po raz pierwszy i planujemy, że w kolejnych latach rozwinie się i przyciągać będzie coraz więcej odwiedzających.

15 maja w godzinach 10-18 w Książnicy będzie można obejrzeć i kupić w promocyjnych cenach literaturę piękną, naukową, popularnonaukową, komiksy, mapy, atlasy, płyty i inne.
Zaproszeni autorzy podpisywać będą swoje książki.

Wydawnictwom zapewniamy bezpłatnie miejsce do ekspozycji książek w reprezentacyjnej Sali „Pod Piramidą”.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich będzie prowadziło sprzedaż książek używanych w cenie 1 zł. Uzyskane w ten sposób fundusze zamierza wydać na nowe książki, które podaruje Książnicy Pomorskiej.

Każdy mieszkaniec Szczecina ma możliwość wystawienia na sprzedaż swoje, przeczytane książki – wystarczy przyjść do Książnicy 15 maja w godzinach 10-18. Zapewniamy miejsce do sprzedaży na kiermaszu i… miłą atmosferę!

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Książka naukowa w XXI wieku” oraz akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. O godz. 10.30 Bolesława Falińska „Ciocia Fafa” będzie czytać dzieciom bajki.

Imprezę wspiera Gazeta Wyborcza.

Uczestnictwo w imprezie potwierdzili m.in.:

– Oficyna Wydawnicza Archiwum Państwowego „Dokument”
– Oficyna In Plus
– Stowarzyszenie Czas – Przestrzeń – Tożsamość
– Stowarzyszenie OPERAHAUS
– Studio Domino (wydawca magazynu komiksowego „Znakomiks”)
– Wydawnictwo Albatros – zaprezentuje nie tylko swoja ofertę wydawniczą, ale także zaprosiło autorów książek, z którymi będzie można porozmawiać i otrzymać od nich autograf. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli m.in.:
* godz. 10-13 – Tadeusz Zwilnian Grabowski
* godz. 11-13 – Krystyna Łyczywek
* godz. 13-15 – Stanisław Wit-Wiliński
* godz. 14-15 – Eugeniusz Daszkowski
* godz. 14-15 – Józef Gawłowicz
* godz. 16-17 – Róża Czerniawska-Karcz
* godz. 16-18 – Jerzy Jasiński
* Prezentacji Wydawnictwa Albatros będzie towarzyszyła wystawa grafik Grzegorza Janowicza
– Wydawnictwo Foka
– Wydawnictwo Forma
– Wydawnictwo Książnicy Pomorskiej
– Wydawnictwo „Kurier-Press”
– Wydawnictwo Muzeum Narodowego
– Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
– Wydawnictwo Ochman www.mapy.pl
– Wydawnictwo Publisher’s
– Wydawnictwo Zapol

Zapraszamy!