Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

Uprzejmie zawiadamiamy, iż dnia 25 lutego 2006 r. odbędą się uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia powstania pierwszej w powojennym Szczecinie Szkoły Muzycznej – Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego.

W związku z tym ważnym dla historii naszego miasta wydarzeniem, ZSM w Szczecinie organizuje szereg imprez uświetniających ten Jubileusz. Jedną z nich jest Koncert Galowy w dniu 25 lutego 2006 roku w Filharmonii Szczecińskiej, na który zaproszeni będą między innymi absolwenci Szkoły, władze miasta i województwa, a także goście z Ministerstwa Kultury. Podczas Koncertu zostaną wręczone nagrody jubileuszowe, zagra Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie pod dyrekcją Jaromira Gajewskiego, goście będą również mogli zwiedzić okolicznościową wystawę poświęconą historii Szkoły Muzycznej.
Także w tym dniu odbędzie się uroczysta Msza Święta w Katedrze pod wezwaniem św. Jakuba w Szczecinie, połączona z poświęceniem sztandaru Szkoły oraz odsłonięcie tablicy dla upamiętnienia założycieli Szkoły – śp. prof. Haliny Nowackiej-Durnaś i śp. dr Wacława Piotrowskiego.
Jednocześnie miło nam poinformować, że Jubileusz 60-lecia naszej Szkoły został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Szczecina i wielu instytucji kulturalnych.

Program obchodów Jubileuszu (25 lutego 2006 r.):

godz. 10:00
Msza w Katedrze św. Jakuba
Poświecenie sztandaru szkoły

godz. 11:30
Spotkanie Absolwentów w szkole
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

godz. 17.00
Koncert Galowy w Filharmonii Szczecińskiej

godz. 20.00
Uroczyste przyjęcie w „Klubie XIII Muz” w Szczecinie

Szczegóły i koszty udziału w Zjeździe Absolwentów zawarte są w deklaracji uczestnictwa dostępnej na stronie internetowej ZSM: www.zsm2.szczecin.pl lub pod adresem biblioteka@zsm2.szczecin.pl

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania swoich zgłoszeń mailem lub pocztą do dnia 31 stycznia 2006 roku!
Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w koncercie w auli ZSM podczas spotkania Absolwentów i prosimy o przekazanie Państwa propozycji repertuarowych.
Liczymy też na Państwa pomoc w przekazaniu informacji o Jubileuszu jak największej liczbie Absolwentów naszej Szkoły

Z pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny