Opublikowane przez Torney w Szczecinianie.

Agencje prasowe donoszą:


Światła reflektorów kierują się na piękności, gdy gromada ponętnych panienek paraduje w konkursie Miss Niemiec. Zwyciężczyni uda się do Hollywood, gdzie reprezentować będzie naród w wielkim konkursie Miss Universe. Zostaje nią cudowna Margit Nünke z Kolonii!


Urodziła się 15 XI 1930 roku, 25 lat później uchodziła za jedną z najpiękniejszych kobiet świata.


Margit Nünke – szczecinianka.

Jako reprezentantka Nadrenii Północnej – Westfalii Margit 12 VI 1955 roku odniosła swój pierwszy życiowy sukces: tytuł Miss Niemiec, wywalczony w Baden Baden.Szarfa najpiękniejszej otworzyła jej drogę do Long Beach w Stanach Zjednoczonych, gdzie już 22 VII 1955 roku stanęła do walki o tytuł Miss Universe. W gronie 34 uczestniczek konkursu udało jej się wpierw wejść do 15-osobowego półfinału, by ostatecznie, w finałowej rozgrywce, zająć doskonałe, czwarte miejsce. Tytuł przypadł szwedzkiej piękności Hillevi Rombin, a Margit ustąpiła jeszcze reprezentantkom Salwadoru i ówczesnego Cejlonu.Margit wracając do Niemiec wzbudzała zachwyt i łamała serca. Sukces odniesiony w Kalifornii nie był jednak ostatnim. Pierwszego dnia czerwca 1956 roku w Sztokholmie, na rodzinnej ziemi Hillevi Rombin, Margit wybrana została najpiękniejszą Europejką. W bezpośredniej walce o tytuł Miss Europa 1956 – 57 pokonała faworytkę gospodarzy Ingrid Goude i Włoszkę Brunellę Tosci.Tytuły miss otworzyły jej drogę do kariery filmowej. Jeszcze w 1956 roku zagrała w niemieckim filmie „Die Verlobten des Todes”.


W 1957 roku wystąpiła już w dwóch: włoskim „Fidanzati della morte” i „Das haut hin” rodzimej produkcji. Na przełomie lat 50-tych i 60-tych była gwiazdą kina niemieckiego i austriackiego.Margit i Gerhard Riedmann w filmie „Geliebte Bestie”
Margit i Dieter Geissler w programie „Wien und wir im Waltertakt”
Margit i Peter Weck w filmie „Liebesgrüße aus Tirol”O pięknej Margit niemiecka publiczność przypomniała sobie w 2005 roku. Pół wieku po Baden Baden stanęła w świetle reflektorów u boku Antonii Schmitz, która 29 I 2005 roku zdobyła szarfę najpiękniejszej Niemki jako reprezentantka… Nadrenii Północnej – Westfalii.