Opublikowane przez Torney w Wydarzenia.

W środę 7 grudnia w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie Polickiego Klubu Dyskusyjnego poświęcone tematowi Starej Fabryki – zrujnowanego podczas wojny zakładu paliw syntetycznych Hydrierwerke Pölitz. W jego trakcie chcemy przedstawiona zostanie kompleksową wiedza na temat historii fabryki oraz szanse i możliwości, jakie daje miastu posiadanie tak niezwykłego kompleksu fabrycznego. W tym celu zaprezentowane będą przykłady rewitalizacji tego rodzaju obiektów w kraju i na świecie.

W pierwszej godzinie spotkania wystąpią prelegenci, którzy poruszą następujące zagadnienia:

Jakub Matura – „Chemia na usługach wojny”

(Rozwój przemysłu paliwowego w Niemczech / Powstanie i działalność Hydrierwerke Pölitz / Obozy pracy przymusowej / Police na celowniku aliantów / Enklawa Policka)

Sławomir Mućko – „Rewitalizacja terenów poprzemysłowych”

(Wyburzać czy zachować? / Idea rewitalizacji terenów poprzemysłowych / Przykłady rewitalizacji obiektów fabrycznych w Polsce i na świecie)

Mariusz Dadej – „Stara fabryka atrakcją turystyczną Polic”

(Stan obecny fabryki / Działalność Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Polickiej „Skarb” / Czy Stara Fabryka może być atrakcją turystyczną Polic? / Co należy zrobić, by udostępnić ją turystom?)

Drugą godzinę spotkania poświęcona zostanie na dyskusję wokół zaprezentowanych zagadnień.

Spotkanie Polickiego Klubu Dyskusyjnego odbędzie się w środę 7 grudnia br. o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej im. Marii Curie-Skłodowskiej mieszczącej się przy pl. Chrobrego w Policach (informacja dla gości ze Szczecina – biblioteka mieści się w tzw. „Starych Policach”, dojazd ze Szczecina autobusem linii nr 101, 102 i 103 – przystanek Police Rynek). Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.pkd.police.info.pl. Kontakt: e-mail: info@pkd.police.info.pl.

Organizatorzy: Jakub Matura, Grzegorz Nowakowski.