Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

Sentymentalna podróż nad morze i bal absolwentów w Dziwnówku – to główne punkty obchodów 60-lecia popularnego „Pobożniaka”.
Jubileusz potrwa trzy dni. 6 października 2006 r. msza święta i spotkania roczników w klasach. Znów zacznie chodzić stary szkolny zegar, ten z łacińską maksymą: „Juventuti bonis artibus erudiendae” („Młodzieży, która powinna być wychowana w dobrych obyczajach”). Drugiego dnia nad morze wyruszy specjalny pociąg „Mieszkowiec” (patronem szkoły jest Mieszko I). Punktem docelowym wyprawy będzie Dziwnówek (z Kamienia Pomorskiego dojazd autobusami). Tam odbędzie się bal absolwentów. Biuro organizacyjne przygotowuje pamiątkowe wydawnictwa, m.in. monografię szkoły i spis absolwentów. Komplet materiałów wraz z biletem na bal nie powinien kosztować więcej niż 360 zł.

Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym nie obyło się bez wspomnień. Zacni absolwenci przypominali, w kim się kochali, gdzie palili papierosy, opowiadali o szkolnych aferach. Liczba absolwentów „dwójki” sięga już 11 tys. (wśród nich są m.in. obecni parlamentarzyści: posłanka Mirosława Masłowska i senator Włodzimierz Łyczywek). Do tej pory gotowość uczestnictwa w jubileuszu zgłosiło tysiąc osób. Wszyscy, którzy jeszcze nie wpisali się na listę, mogą to zrobić na stronie www.lo2.szczecin.pl.

syl, Gazeta Wyborcza, 24 XI 2005 r.