Opublikowane przez ewaewa w Portal.

Być bibliografem, ma być rzeczą najpiękniejszą: Cóż bowiem człowiekowi więcej satysfakcji przynosić może, nad oswajanie się ze wszystkiemi pracami ludzkiemi…

Joachim Lelewel, Bibliograficznych ksiąg dwoje.

Administracja postawiła mnie „pod ścianą”. Jako osobę, która zrobiła „zamieszanie”, zmusza mnie do napisania wstępu do mojej pracy (mam nadzieję, ze prawdziwie pożytecznej). Czy mam jakieś wyjście? Minusik, skwaszona buźka…?

Pomysł włączenia się do pracy wziął się z irytacji. Do licha! Skąd Oni to wszystko wiedzą?! Mam kilka pozycji dotyczących miasta, nie mniej – okazuje się – miernej wartości… Może podzielą się materiałami?

Tak więc powstała bibliografia, czyli wykaz rejestrujący wyłącznie druki będące w posiadaniu użytkowników Portalu – przez nich przesłane. Bibliografia mogła zawierać wszystkie wydawnictwa ciągłe i zwarte oraz artykuły, ale po namyśle i konsultacjach przekazuję spisy książek niemiecko- i polskojęzycznych. Tylko? No, przecież musi zostać coś dla szperaczy…

Mam nadzieję, że wykaz będzie „żywy” i nowe tytuły będą przybywać, wzbogacając naszą wiedzę, sam wykaz i wartość Portalu.
Tak więc sami oceńcie czy zasłużyłam na Ericha, czy na złamanego Ericha…
Pomijając fakt, że dziękuję Mamie, Tacie i Rodzinie to baaaardzo, baaaardzo serdecznie dziękuję Turzynkowi, który wielokrotnie wykazał się anielską cierpliwością i taktem, Bachowi i Bartoszowi za pomoc przy wydawnictwach niemieckojęzycznych, Busolowi za wsparcie, popędzanie i wyrozumiałość, oraz wszystkim portalowym przyjaciołom, którzy przyczynili się do powstania tego wykazu.

Wirtualne buziaczki

Ewa

Bibliografia wydawnictw niemieckojęzycznych

Bibliografia wydawnictw polskojęzycznych

Zapraszamy!