Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

„Szczecińskie miejsca” to tytuł cyklu artykułów red. Janusza Ławrynowicza. Do tej pory na łamach „Kuriera Szczecińskiego” ukazało się około 180 odcinków, przybliżających historię różnych fragmentów miasta. Sześćdziesiąt z nich wybranych zostało do publikacji książkowej, związanej z jubileuszem 60-lecia „Kuriera”. Promocja albumu odbyła się wczoraj w Klubie 13 Muz.


„Szczecińskie miejsca” zostały wydane przez Wydawnictwo KurierPress. Autorem wszystkich zdjęć, robionych specjalnie na potrzeby albumu, jest Dariusz R. Janowski.
– Nie wszyscy chcą czytać historyczne książki – mówił podczas uroczystości prof. Tadeusz Białecki z Uniwersytetu Szczecińskiego – „Szczecińskie miejsca” pokazują jednak historię poprzez ludzi i ich wspomnienia o miejscach, z którymi są związani. Mam nadzieję, że powstaną kolejne tomy.
Sam Janusz Ławrynowicz dziękował osobom, które pomogły mu odtworzyć historie przez niego opisywane. Apelował też do wszystkich ludzi pióra, by podążyli jego tropem i pomogli ocalić od zapomnienia rzeczy, które są tego warte.

kas, Kurier Szczeciński, 14 X 2005 r.