Filmowe piątki w Klubie Delta

Zapraszamy wszystkich 2 września o godzinie 18:00 na pokaz filmów
dokumentalnych i archiwalnych kronik filmowych:

1. „Głos nadziei” (58′), rok produkcji 2002, koprodukcja Polska/Francja, reżyseria: Maciej Drygas – wybitny polski dokumentalista, zdobywca wielu filmowych nagród międzynarodowych.
Film opowiada o ludziach pracujących, współpracujących, zagłuszających i słuchających Radio Wolna Europa. Zawarte w nim archiwalne materiały radiowe i filmowe z lat 1952-1984 przeplatane są wywiadami osób działających na rzecz i przeciw Radiu Wolna Europa. Film w kilku wątkach nawiązuje do wystawy IPN „Uciekinierzy z PRLu”, która do 15 IX br. gości w naszym klubie Delta.

2. „Na ojczystej ziemi”, prod. 1987 r. Scenariusz i realizacja: Janusz Kędzierzawski, Krzysztof J. Nowak.
Fragment dotyczący wizyty Jana Pawła II w Szczecinie: spotkanie z mieszkańcami, biskupami. księżami przed mszą, przejazd Papieża przez Szczecin automobilem, zdjęcia archiwalne z powrotu ludności w 1945 do zniszczonego Szczecina, spotkanie w Bazylice Św. Jakuba.

2. Polska Kronika Filmowa Nr 39B-40A/80
Kroniki przedstawiające strajki w Szczecinie i Gdańsku w 1970 i 1980 roku.

3. Film pt. „Ucieczka na Bornholm” w reżyserii Wojciecha Bockenheima, porusza temat ucieczek Polaków z kraju, opowiadając historię porwania samolotu rejsowego PLL „LOT” do Danii w grudniu 1949 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.