Stare kroniki filmowe w klubie Delta w Dąbiu

Niepokazywane dotąd w Szczecinie stare kroniki filmowe będzie można za darmo obejrzeć w klubie Delta w Dąbiu. Pierwsze seanse już w piątek

Zobaczyć będzie można pięć filmów (cztery z nich po raz pierwszy). Najstarszy to „Straż nad Bałtykiem” z 1946 r., najmłodszy – kronika filmowa z 1975 r., jedyna, którą szczecinianie już mieli okazję oglądać podczas wcześniejszych seansów historycznych w kinie Helios.

– Zależy nam, by stworzyć taki klimat, żeby ludzie poczuli się jak w kinie w tamtych czasach – mówi Arkadiusz Bis, właściciel internetowego portalu sedina.pl, który wprowadzi widzów w atmosferę filmów.

Organizatorzy zdecydowali się puścić w całości również kroniki, w których Szczecin wspomniany jest tylko krótko, ale za to w kontekście ówczesnych czasów, wydarzeń w Polsce i na świecie.

– Ale seans zakończymy kroniką 30-lecia poświęconą w całości Szczecinowi – mówi Alicja Betka, szefowa MOK-u w Dąbiu, inicjatorka pokazów, i zapowiada: – Na razie zaplanowaliśmy cztery pokazy, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, będzie ich więcej.

To nie koniec atrakcji – na sierpień MOK planuje projekcję dwóch kolejnych obrazów historycznych. Tym razem o strajkach na Wybrzeżu i pielgrzymce Ojca Świętego do Szczecina.

Po wakacjach wszystkie filmy będą mogli zobaczyć uczniowie szczecińskich szkół – MOK zorganizuje objazdowe pokazy w szkołach.

Pokazy w klubie Delta w Dąbiu (ul. Racławicka 10, dawne kino Przyjaźń) odbędą się w piątki 22 i 29 lipca o godz. 18 i 19.30. Informacje na temat rezerwacji, dodatkowych pokazów, wejść grupowych udzielane są pod nr. tel. 464 79 23 w godz. 10-20.

Wstęp na seansy – bezpłatny.

Kinga Konieczny, Gazeta Wyborcza, 20 VII 2005 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.