Opublikowane przez Busol w Wieże.

Do kościoła Najświętszego Zbawiciela przy ul. Słowackiego wybraliśmy się z BI 9 września 2004 roku. Kościół mimo iż nie wygląda na zabytkowy to jednak pochodzi sprzed wojny.
Na początku poszukiwania kluczy na wieżę, ale po odnalezieniu Pana Kościelnego udaje sie nam wejść. Jego towarzystwo pozwala usłyszeć ciekawe historie dotyczące remontowania wieży czy wciągania na nią nowych dzwonów…

A sama wieża zbudowana na planie kwadratu z drewnianymi schodami dookoła. Dzwony Polskie obok niemieckich a pod ścianami pozostałości przedwojennego mechanizmu zegara. Na samej „galerii” zostaliśmy nieco dłużej, bo rozciąga sie z niej bardzo ciekawy widok na Niebuszewo i okolice.
Odwiedzamy poddasze a na koniec Koscielny pyta czy chcemy zobaczyć jakieś pomieszczenie gdzie pełno starych rupieci lezy. Nie trzeba dwa razy powatarzać. Otóz okazuje się, że pomieszczenie służyło za „Graciarnie” chyba jeszcze przedwojennym gospodarzom świątyni, gdyż na podłodze można znaleźć przedwojenne gazety, pudełka zapałek, stare (wymienione jeszcze przed wojną) witraże i wiele dziwnych przedmiotów – m.in. tłocznie do wina…

Naprawde ciekawe przeżycie znaleźć 60 lat po wojnie miejsca gdzie od tametego czasu nie było sprzątane – ciekawe ile takich miejsc sie jeszcze zachowało ?

Zapraszam do Galerii