sedina.pl Portal Miłośników Dawnego Szczecina

Powstał spontanicznie i z założenia miał być miejscem wirtualnych spotkań ludzi zainteresowanych historią miasta. Po uruchomieniu Portalu okazało się, że grono osób zainteresowanych wymianą poglądów i informacji o dziejach Szczecina jest bardzo liczne. Począwszy od 7 maja 2004 r., kiedy to sedina.pl pojawiła się w Internecie, grono sympatyków nieustannie się powiększa, tworząc obecnie grono sześciu tysięcy osób zarówno z samego Szczecina jak i z różnych zakątków Polski i Świata. Wraz ze wzrostem zainteresowania Portalem nieustannie rozwija się jego formuła.

Portal Miłośników Dawnego Szczecina:

1) jest odwiedzany dziennie średnio przez ponad 400 osób,
2) można w nim znaleźć ponad 2400 opublikowanych artykułów opisujących burzliwe dzieje miasta i zapowiadających publikacje książkowe czy inne wydarzenia związane z jego historią
3) to galeria fotografii – ok. 22 000 zdjęć w tym unikatowa kolekcja około 9000 widoków dawnego Szczecina – dzięki niej można prześledzić, jak zmieniał się Szczecin, jak wyglądał 100, 50, czy 10 lat temu.
4) to bogate i prężne forum dyskusyjne z ok. 120 000 postów, ponad 10300 poruszonych tematów i średnią 63 postów dziennie, na którym użytkownicy codziennie dzielą się wzajemnie swoimi materiałami, spostrzeżeniami, pomysłami i przede wszystkim wiedzą,
5) to współpraca z regionalnymi mediami i instytucjami publicznymi, z której rodzą się nowe pomysły, inicjatywy, projekty (np. Szczecin we wtorek – audycja w Polskim Radiu Szczecin)
6) to w końcu grupa zapaleńców, która oprócz wirtualnej wymiany poglądów, nie tworząc żadnego oficjalnego stowarzyszenia organizuje pokazy, wycieczki czy dyskusje dostępne dla wszystkich zainteresowanych historią dawnego Szczecina.

Arkadiusz Bis
Administrator sedina.pl

Paweł Knap
Redaktor prowadzący

sedina.pl
Portal Miłośników Dawnego Szczecina

___
Dane statystyczne na czerwiec 2009 r.


Wydawcy, którzy zainteresowani są patronatem medialnym sedina.pl, proszeni są o kontakt z redakcją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Portal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.