Opublikowane przez Busol w Wydarzenia.

Dokładnie 5776 zł, 8 euro i 1 koronę duńską zebrano podczas kwesty na Cmentarzu Centralnym. Pieniądze będą przeznaczone na renowację nagrobka Wacława Piotrowskiego, założyciela szczecińskich szkół muzycznych.

– Chciałabym podziękować wszystkim kwestującym i szczecinianom za to, że obdarzyli nas zaufaniem – przyznała Dorota Bartosz, sekretarz Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego, które organizowało kwestę. – Będziemy rozsądnie wydawać każdy grosz.

Suma ta prawdopodobnie jednak nie wystarczy na renowację całego pomnika. Brakującą kwotę stowarzyszenie zamierza uzyskać z innych źródeł. Remont rozpocznie się od podniesienia i wzmocnienia fundamentów nagrobka. Rozmowy z kamieniarzami już się rozpoczęły.

– Gdy pomnik będzie już stał solidnie, rozpoczniemy drugi etap – właściwą konserwację piaskowca – mówi Dorota Bartosz.

Pieniądze na renowację nagrobka muzykologa Wacława Piotrowskiego (1876-1958) zbierane były na cmentarzu podczas Święta Zmarłych. Przez siedem godzin kwestowało w sumie 57 osób, wśród nich szczecińscy muzycy, historycy sztuki, dziennikarze, Klub PTTK „Bursztynowe Szlaki” i uczniowie szkół muzycznych.

Kinga Konieczny, Gazeta Wyborcza, 04-11-2004