Opublikowane przez Busol w Portal.

Z wielką radością informujemy, że otwieramy w galerii sedina.pl dział kartograficzny. Na początek proponujemy plany Szczecina dawnego (do I poł XIX w), Szczecin przedwojenny (do 26.04.1945) i Szczecin powojenny (po 1945 roku). Dodatkowo prezentujemy panoramy dawnego miasta oraz dawne mapy okolic Szczecina.

Zapraszamy też do zagłębienia się w nasze linki gdzie kilka można znaleźć kilka ciekawych kartograficznych odsyłaczy. Np. ciekawa przeglądarka dawnych map.

Przy okazji niespodzianka. W naszym dziale download – różne, do pobrania aplikacja umożliwiająca porównanie układu ulic przedwojennego i współczesnego Szczecina. Ukazała się ona jako jeden z elementów SEDINA na CD-ROM (dodatku do GW z 7 maja 2004 r.)

Przy tej okazji ogłoszenie – apel. Kartograf pasjonat do prowadzenia tego działu pilnie poszukiwany ! Wymagania – zamiłowanie do dawnego Szczecina i zamiłowanie do dawnych map. Co oferujemy ? Wszelkie wsparcie i dostęp do ciekawych, bardzo czeęsto jeszcze nigdzie nie publikowanych zbiorów… No i oczywiście satysfakcję własną i uznanie bywalców portalu. Chętnych proszę o kontakt: arek@sedina.