Opublikowane przez Busol w Bez kategorii, Fotografie.

Chciałbym wszystkim państwu zaprezentować moje hobby. A jest nim (jak w większości przypadków) kolekcjonerstwo. Rzeczą, którą zdecydowałem się „zbierać” są wizerunki gryfów. Dlaczego akurat gryfów??? Dlatego że jest to symbol najpiękniejszego miasta na świecie – Szczecina. Kolejnym powodem jest to, że gryf to zwierzę bardzo nietypowe – pół-lew, pół-orzeł (a w swych pierwszych wizerunkach posiadał także wężowy ogon i rybie łuski na piersi) i już z tego powodu zasługuje na naszą uwagę.

Chyba podobnie zdawali się myśleć pierwsi władcy tych ziem przybierając go sobie na swoje rodowe herby (tu warto zauważyć, że symbol ten nie zrodził się na słowiańskich ziemiach, a przywędrował tu dopiero z krzyżowcami powracającymi z krucjat).

Przez lata gryfy (jako symbol miasta) zaczęły pojawiać się na ratuszach, naszych kamienicach czy nawet na chodnikach i latarniach. W codziennym biegu nie dostrzegamy przewijających się ich wizerunków, ale na pewno są wokół nas. Ja postanowiłem je „wyławiać” i w ten sposób ocalić od codziennego zapomnienia. Oto moja kolekcja, którą (dzięki pomocy wielu ludzi) mam zaszczyt państwu przedstawić.

Jednocześnie zwracam się do państwa z gorącą prośbą o powiadomienie mnie o innych, o których być może jeszcze nie wiem – aby mogły poszerzyć tą kolekcję .

Zapraszam do mojej kolekcji

Zbigniew Zawadzki

Przy okazji portal sedina.pl ogłasza konkurs (na razie bez nagród). Zdjęcia gryfów celowo nie zostały podpisane. Prosimy korzystając z komentarzy do zdjęć w galerii pisać gdzie znajduje się dany gryf. Podpis pod zdjęciem pojawi się w momencie podania prawidłowej odpowiedzi.