Opublikowane przez Busol w Bez kategorii, Portal.

Filmy dotyczące „starego Szczecina” od samego początku wzbudzały emocje, co widać było zarówno w naszej Księdze Gości, jak i na FORUM.
Na niżej prezentowanych nie widać może zbyt wiele, czasami jakość jest bardzo słaba, ale oglądając je po raz pierwszy w życiu zobaczyłem (krótkie) fragmenty „życia miasta”, które do tej pory znałem tylko z nieruchomych zdjęć czy pocztówek…
Nie wiem kto jest autorem zdjęć ani w jakim celu je zrealizował. Wiem natomiast, że emocje jakie obraz ten wzbudził we mnie są niezapomniane…(niezależnie od tego, czy liczyłem na lepszą jakość, czy może na dłuższe ujęcia, czy może chciałem zobaczyć inne miejsca).
Bardzo miło mi też poinformować, że moment publikacji filmów zbiegł się w czasie z „jubileuszem” pierwszego miesiąca istnienia naszego portalu.
Dlatego, aby nie przedłużać, zapraszam do obejrzenia dwóch krótkich filmów. Szczecin przedwojenny (49 sek) i Szczecin w czasie działań wojennych (1 min 30 sek). Oba filmy posiadają także wersje o niższej jakości i mniejszym rozmiarze.

Busol

PS. Zapraszam też do dzielenia się wrażeniami i opiniami na naszym FORUM …