W miejsce Pomniku Wdziecznosci, pomnik ..... no wlasnie jaki

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Scorpion
Posty: 6
Rejestracja: 1 cze 2007, o 22:06
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno

W miejsce Pomniku Wdziecznosci, pomnik ..... no wlasnie jaki

Postautor: Scorpion » 13 sie 2007, o 15:02

co myslicie o takim dalekosieznym przedsiewzieciu jak przeniesienie Pomnika Wdziecznosci na teren Cmentarza Centralnego w sasiedztwo grobow poleglych zolnierzy radzieckich.Natomiast w jego miejsce ustawienie sporych rozmiarow pomknika Pionierow Szczecina lub moze innego.Mile wiedziane projekty, rysunki itp.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 13 sie 2007, o 15:27

Ja widziałbym tam współczesną rzeźbę sporych rozmiarów...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 13 sie 2007, o 16:20

Jakiegoś wielkiego Gryfa (może zionąć ogniem ) :twisted:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Scorpion
Posty: 6
Rejestracja: 1 cze 2007, o 22:06
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno

Tak tez myslalem

Postautor: Scorpion » 13 sie 2007, o 16:46

cos z Gryfem lub Pionierzy Szczecina + Gryf
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 13 sie 2007, o 16:51

Załączniki
Stoertebeker-2.jpg
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Re: W miejsce Pomniku Wdziecznosci, pomnik ..... no wlasnie

Postautor: Jan_Krzysztof » 13 sie 2007, o 16:53

Scorpion pisze:co myslicie o takim dalekosieznym przedsiewzieciu jak przeniesienie Pomnika Wdziecznosci na teren Cmentarza Centralnego w sasiedztwo grobow poleglych zolnierzy radzieckich.Natomiast w jego miejsce ustawienie sporych rozmiarow pomknika Pionierow Szczecina lub moze innego.Mile wiedziane projekty, rysunki itp.
A ja jestem przeciwny. Przeciwny burzeniu, przenoszeniu jakichkolwiek pomników. Niech stoją tam, gdzie je pierwotnie postawiono. Niech to będzie prawdziwa historia miasta, mieszkańców naszego miasta.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, o 18:31 przez Jan_Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Re: W miejsce Pomniku Wdziecznosci, pomnik ..... no wlasnie

Postautor: spimac » 13 sie 2007, o 17:01

Jan_Krzysztof pisze: A ja jestem przeciwny. Przeciwny burzeniu, przenoszeniu jakichkolwiek pomników. Niech stoją tam, gdzie je pierwotnie postawiono. Niech to będzie prawdziwa historia miasta, mieszkańców naszego miast.
Jestem za a nawet gwiazde bym chetnie widzial z powrotem. A co do tytylu to chyba Pomnika a nie Pomniku??? Bo mnie po mniku to tylko mdli!!!!
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 13 sie 2007, o 22:12

Też jestem zdania,że pomnik powinien przypominać (jak sama nazwa wskazuje). Także o rzeczach i czasach niemiłych. Żeby nam się za wcześnie w głowach nie poprzewracało. Bo to co było na zawsze pozostanie już możliwe...

No chyba że ważne względy urbanistyczne...

A miejsce takiego pomnika powinno raczej być związane z polem bitwy, czyli forsowaniem Odry między Kluczem a Siadłem Dolnym.
Niechby sobie stojał nad autostradą. Pomnik, placyk, muzeum tycie (z bufetem i wucetem), parking, wieża widokowa z widokiem na Pole Chwały (zwane dziś Parkiem Krajobrazowym Doliny Dolnej Odry). Piękny cel na wydanie jakiegoś funduszu... ale to już zupełnie, ale to zupełnie inna opowieść.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 14 sie 2007, o 00:56

Dlaczego akurat musi przypominać! A nie może być jeszcze jednym zwykłym albo i nawet ładnym „ulicznym meblem” o żadnym zaangażowaniu? Przypominać albo to władców sprzed tysiąca lat, albo kolejnym napompowanym przystankiem maltylorogii? Nie może być neutralny? Dlaczego nie pomnik rapera?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
gustloff
Posty: 106
Rejestracja: 19 mar 2005, o 19:05
Lokalizacja: Stettin/Treuburg/Marggrabowa

Postautor: gustloff » 15 sie 2007, o 16:09

Temat przeniesienia pomnika Wdzięczności był już omawiany pewien czas temu. Nie widzę potrzeby dalszej dywagacji w tym temacie. Pomnik stoi? Niech stoi. Upamiętnia? Upamiętnia!! Przydałaby mu się raczej konserwacja, niż przenosiny. A swoją drogą to zadajmy sobie pytanie, w którym miejscu cmentarza zostałby postawiony. W kwaterze poległych żołnierzy radzieckich?? (bo chyba nie w kwaterze Pionierów czy Zasłużonych)?!? Idealnie wkomponowałby się w tamto miejsce i razem z pomnikiem Braterstwa Broni tworzyłby "ciekawą" kompozycję.
Wracając jednak do początku wypowiedzi, uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby opatrzyć ten obiekt odpowiednią tablicą, informującą komu i przez jakie władze został postawiony!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron