Plany bocznic zakladowych

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Pt47-08
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2007, o 19:00

Plany bocznic zakladowych

Postautor: Pt47-08 » 10 sie 2007, o 19:11

Poszukoje planow lub schematow ukladow torowych bocznic kolejowych na nastepojacych zakladach Stocznia Nowa ,Stocznia Gryfia ,Huta Szczecin ,na dawnum Wiskordzie w Zydowcach ,Skolwin ,Cukrowni na Gumiecach ,I cegielni na Niebuszewie.Mam pytani czy gdzies istnieje jakies zdiecie promu przewozcego wgony na Stocznie Gryfie bo wiem ze te prom jest przystoswany do wozenia wagonow i czy na stoczni gryfia byla eksplatowana jakas lokmtywa
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 10 sie 2007, o 19:19

Pt47-08 pisze:Mam pytani czy gdzies istnieje jakies zdiecie promu przewozcego wgony na Stocznie Gryfie bo wiem ze te prom jest przystoswany do wozenia wagonow
Istnieje cała masa takich zdjęć np u mnie ;) wystarczy jednak przepłynąć się stateczkime białej floty, który koło Gryfii przepływa i zdjątka ładne można zrobić.
Pt47-08 pisze:Poszukoje planow lub schematow ukladow torowych bocznic kolejowych na nastepojacych zakladach
Z jakiś konkretnych lat ? ... a tak swoją drogą, jeśli to nie tajemnica - to do czego Ci to potrzebne ?
Pt47-08 pisze:Stocznia Gryfia
z tym może być problem, bo stocznia realizuje zamówienia dla marynarki wojennej. W związku z tym dokumenty mogą być objęte jakąs klauzulą tajności czy coś tam ....
Pt47-08 pisze:czy na stoczni gryfia byla eksplatowana jakas lokmtywa
skoro tory to na pewno jakiś środek transportu, ale czy lokomotywa ? ... prawdopodobnie tak
Pt47-08 pisze:Huta Szczecin
Na terenie Huty stoi ładny parowozik ... wystawkę sobie zrobili czy coś tam
Pt47-08
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2007, o 19:00

Postautor: Pt47-08 » 10 sie 2007, o 20:06

To ja mam taki sam widok z stoczni Nowa na prom na gryfie a potrzeboje tego bo jestem milosnikiem kolei i intersoje mnie to a lat sktorych maja pochodzic plany to bez roznicy
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 10 sie 2007, o 20:59

Pt47-08 pisze: Poszukoje....nastepojacych....zdiecie
Pt47-08 pisze: ...potrzeboje....intersoje....sktorych
:shock: No litości :!: Prócz tego, że jesteśmy miłośnikami Szczecina i jego historii to jesteśmy też Polakami. Szanuj człowieku trochę język polski. To nie jest dysleksja/dysortografia czy co tam jeszcze-to zwyczajna ignorancja.
Jak masz problemy z ortografią to wrzuć sobie przed napisaniem posta tekst do worda. Tam jest opcja korekcji błędów.
Pomijam już pogubione litery w niektórych wyrazach i brak polskich znaków diakrytycznych.

Przepraszam redakcje za offtopic ale to naprawdę szarpie.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 10 sie 2007, o 21:44

Darkman1948 pisze:Przepraszam redakcje za offtopic ale to naprawdę szarpie.
Weś se meliskę, morze bendzie lepiej.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 11 sie 2007, o 14:08

Obecnie b. fabryka Wiskord nie posiada bocznic kolejowych. Co nie znaczy ze ich nie było. Istnieje (albo juz nie- z fabryki pozyskano ogromne ilości złomu) odcinek toru (szerokość standardowa) długości ok 100 m przed tzw. halą kordów, równoległy do linii kolejowej. Ale dokładnie się nie przyglądałem.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Plany bocznic zakladowych

Postautor: Jsz » 11 sie 2007, o 22:02

Oj, Leniuszek...
Pt47-08 pisze:...Poszukoje planow lub schematow ukladow torowych bocznic kolejowych.. cegielni na Niebuszewie...
cegielnia Niebuszewo nie posiadała bocznicy kolejowej lecz zakładową kolej wąskotorową, planik poniżej:
Zaginione Niebuszewo
Pt47-08 pisze:...czy gdzies istnieje jakies zdiecie promu przewozcego wgony na Stocznie Gryfie...
Cała monografia Gryfii w formacie .pdf z fotkami, planami jest w rozdziale "Historia Gryfii"; tutaj:
http://www.gryfia.com.pl/otworz_pl.htm
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Plany bocznic zakladowych

Postautor: mirekjot » 12 sie 2007, o 11:25

Pt47-08 pisze:Poszukoje planow lub schematow ukladow torowych bocznic kolejowych na nastepojacych zakladach Stocznia Nowa ,Stocznia Gryfia ,Huta Szczecin ,na dawnum Wiskordzie w Zydowcach ,Skolwin ,Cukrowni na Gumiecach ,I cegielni na Niebuszewie.Mam pytani czy gdzies istnieje jakies zdiecie promu przewozcego wgony na Stocznie Gryfie bo wiem ze te prom jest przystoswany do wozenia wagonow i czy na stoczni gryfia byla eksplatowana jakas lokmtywa
Drogi Pt47-08, zajrzyj do "Świata Kolei" nr 7/2007 - jest tam spory artykuł o kolei zakładowej Huty Szczecin. Ale uwaga - artykuł jest napisany poprawną polszczyzną, możesz więc potrzebowac tłumacza :-)
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Re: Plany bocznic zakladowych

Postautor: Penetrator » 26 mar 2013, o 19:00

Kolej Stoczni Szczecińskiej - Świat Kolei 2012-09.
Zrzeszenie Głupków Wioskowych Szczecin
hening
Posty: 57
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:24

Re: Plany bocznic zakladowych

Postautor: hening » 3 mar 2015, o 08:13


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron