(artykuł) Odbudują wieżę?

CRIS
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2006, o 13:29
Lokalizacja: SZCZECIN

(artykuł) Odbudują wieżę?

Postautor: CRIS » 22 lip 2007, o 11:22

pomysly ciekawe , moim zdaniem miasto powinni sie zgodzic ale pod warunkiem ze wieza zostalaby odtworzona tak aby byla identyczna z ta przedwojenną
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 22 lip 2007, o 20:30

Pomysł ciekawy ale pojawia się bodajze już drugi raz w tej postacii bo z tego co pamiętam te same towarzystwa starały się o pozwolenie na budowę. Pomysł na odbudowanie wieży mieli również uczniowie IV LO (ja również byłem w tej grupie) ale koszty okazały się za duże. Trudności przy postawieniu wieży od nowa byłby bardzo duży bo ciężko byłoby wprowadzić na Wzgórze Arkony ciężki sprzęt bez dużej ingerencji w środowisko naturalne w tamtym regionie (a jak czytamy ciężko będzie ze zgodą na wycięcie jakichkolwiek drzew i w sumie dużo w tym racji). Jestem bardzo za odbudową Quistorpturm ale jak patrze się na przykład Bismarckturm która została kupiony w 2000 roku za 320 tysięcy PLN i do tej pory niszczeje to nie wróże temu projektowi dobrej przyszłości. A szkoda :( Obie wieże przyciągłby setki, a może wręcz tysiące turystów. Chyba dla takich widoków warto by było ?

http://www.zdjecia.szczecina.pl/albums/ ... 300018.JPG
Awatar użytkownika
zwiadowca21
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2007, o 13:36
Lokalizacja: Wolin
Kontakt:

(artykuł) Odbudują wieżę?

Postautor: zwiadowca21 » 22 paź 2007, o 19:23

A wiecie, że była tam kręcona scena z "Młodych Wilków". To była taka dygresja ;)

Widziałem stare fotografie tej wieży. Prześlicznie wyglądała. Równe ścieżki. wielkie schody. Wysoka wieża. Kawiarnia jakaś. Ślicznie tam musiało kiedyś być.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: (artykuł) Odbudują wieżę?

Postautor: RychO » 22 paź 2007, o 20:05

zwiadowca21 pisze:A wiecie, że była tam kręcona scena z "Młodych Wilków"...
Możesz dokładniej opisać, która?
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: (artykuł) Odbudują wieżę?

Postautor: Ralf747 » 22 paź 2007, o 20:16

RychO pisze:
zwiadowca21 pisze:A wiecie, że była tam kręcona scena z "Młodych Wilków"...
Możesz dokładniej opisać, która?
To RychO nie wiedziałeś ? Było coś takiego, że coś tam sobie przekazywali - dokładnie też nie pamiętam jaka to była. Ale film warty obejrzenia po raz kolejny ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości