(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: quistorp » 5 mar 2006, o 10:20

...."Jego teczka, jak wyjaśniono mu w Instytucie Pamięci Narodowej, zawierająca wszystkie dokumenty z tamtego okresu, w tym i wszelkie meldunki informatorów, została spalona"......

No i masz ci babo placek? Jak tu obnosić się swoją martyrologią?
A jeszcze argumentując, że ze względu na stan zdrowia " wyszedłem wcześniej"....

W mojej rodzinie Obóz koncentracyjny "Auschwitz" wysiedzieli kilka lat. Do wyzwolenia. Każdy kto wysiedział tylko dwa tygodnie to był odczytywany jako konfident, albo przyszły "Ogon". Jednostka spalona, nic nie znacząca.

Dla przykładu, jeden z moich oprzyjaciół , z tych co to był też w "internacie", jakoś szybko po wyjściu zawnsował na dyrektora banku, mimo ze nie miał żadnych kwalifikacji merytorycznych!!!!

Przypadek albo brak wyobraźni? Nic nie sugeruję. Ale ostrożnie z obnoszeniem się.
Quistorp

Przypadek czy nieznajomość regulaminu ? Nic nie sugeruję. Ale ostrożnie z porównaniami
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: woti » 6 mar 2006, o 17:41

Kombatantom można zazdrościc różnych rzeczy...
Na pewno więzień obozu koncentracyjnego miał inaczej niż ten z jenieckiego, więzień z KS-em z lat 50-tych też miał inne warunki i szanse niż ci z "internatu" - bo generalnie "ci ze styropianu" jakby wygrali. Ale chyba nie o to chodzi w takich wspomnieniach? - myślę, że po prostu o oddanie faktów, a nawet mitów czasu. Czy warto w to mieszać dzisiejsze spory, skoro DZISIAJ są zarówno "czerwoni", jak też "styropianowi", którzy "wygrali", jak i "przegrali". Ten spryt lub pech coraz mniej maja wspólnego z ówczesnymi wyborami i czynami - to już inne bajki.
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: Busol » 15 mar 2006, o 11:47

Krasiu ! To o Tobie ???

Kalendarz Ekstermisty rulez :-) choc wtedy pewnie nie bylo do smiechu
senior
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2007, o 10:48

(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: senior » 17 maja 2007, o 14:29

Andrzej Kraśnicki do quistropa: 1. NIGDY nie obnosiłem sie ze swoją historia. opowiedziałem o tamtych dniach na specjalne zyczenie Zuzanny, córki mego kolegi 2. Podejraze ze wyszedłem ze względu na styan zdrowia? Zobacz na mój kalendarz: ostatni miesiąc spędzialem w szpitalu aresztu na Kaszubskiej. Z powodu astmy zabrano mnie w cięzkim stanie z Wierzchowa i po podleczeniu uznano że sprawiam im za dużo klopotów. NIGDY NIE PODPISAŁEM ZADNEJ LOJALKI. Przykro mi, za Twój pełen podejrzliwosci tekst. Jakie to podłe i... polskie niestety...
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Re: (artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: woti » 17 maja 2007, o 17:56

senior pisze:Andrzej Kraśnicki do quistropa: [...]Jakie to podłe i... polskie niestety...
TIylko w sprawie "polskości" goraco protestuję: Podłość to cecha ogólnoludzka, choć nie wszystkim osobnikom dana!
senior
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2007, o 10:48

(artykuł) Zagrażałem bezpieczeństwu państwa!

Postautor: senior » 23 maja 2007, o 08:05

Chyba tylko w Polsce tak bardzo opluwa sie ludzi, którzy wiele dla swojego kraju zrobili. Nie mam na myśli siebie (byłem tylko małym trybikiem w machinie "S"), ale wystarczy np.popatrz co np. Gwiazda powiedzial ostatnio o Borusewiczu... Jakie ostre, często oskarżające słowa padaly pod adresem - dla przykładu - Kuronia. I najczęściej plują ludzie którzy albo byli wtedy za młodzi aby móc działać (i teraz wyobrażają sobie, że to była bułka z masłem) albo tez zbyt tchórzliwi żeby ryzykowac więzienie - a teraz chca pokryć swój wstyd obrzucając błotem tych, którzy podjeli wtedy takie ryzyko. OBRZYDLIWE. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 23 maja 2007, o 17:39

Zaraz, zaraz, miało być bez polityki!
Na tym portalu nie rozmawia sie o Gwiazdach, Kuroniach i Borusewiczach.
Ktoś tu ma jakieś specjalne prawa? Równi / równiejsi?
A wielu osób to zwyczajnie tutaj nie interesuje. Mnie także.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 23 maja 2007, o 18:06

Bachinstitut pisze:Zaraz, zaraz, miało być bez polityki!
Na tym portalu nie rozmawia sie o Gwiazdach, Kuroniach i Borusewiczach.
Ktoś tu ma jakieś specjalne prawa? Równi / równiejsi?
A wielu osób to zwyczajnie tutaj nie interesuje. Mnie także.
I tu się z wielkim B .I. zgodzę !!! :D
Jeszcze jak by dodał ilu niezameldowanych "mieszkańców " Szczecina zginęło w pamiętnych bombardowaniach --1944--to jestem-gotów- przy świadkach podać Bachusiowi łapkę :x
Bo w owych latach 1944,ginęli nie tylko zameldowani mieszkańcy Sttetina ale "darmowa" siła robocza z różnych stron Europy!!!!!!!!!
P.S.Mój brat rocznik 1928 też gdzieś się w Stettinie "rozpłyną"
Ojczulek się uratował bo go łaskawie jakiś bauer do "popasu " świnek " koło Pasewalku "przygarnoł"!
Szanowne Panie-Panowie o historii mówimy wszystko albo -MILCZYMY!!!!
Inaczej to zwyczajne KŁAMSTWO!!!!!!!
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 23 maja 2007, o 18:41

Bachinstitut pisze:Zaraz, zaraz, miało być bez polityki!
Na tym portalu nie rozmawia sie o Gwiazdach, Kuroniach i Borusewiczach.
Ktoś tu ma jakieś specjalne prawa? Równi / równiejsi?
A wielu osób to zwyczajnie tutaj nie interesuje. Mnie także.
Cytowanie to nie moje klimaty --ale może Pan Torney ,cos przemówi ?? :wink:
Bo "zamordyzm " w Europie nowożytnej to duże fopa :oops:
Odmienne zdanie nie znaczy ---wrogość ,Panie Torney :cry: ..
P.S.---pewnie będzie ,pytanko o co Tobie chodzi??
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 maja 2007, o 19:18

Kłamstwem takze mozna nazwac podszywanie sie pod kogos innego i uzywanie dwoch nickow coc to niezgodne z regulaminem.

to moze napisz dlaczego

PS bardzo podobala mi sie takze korespondencja do prezesa radia w sprawie audycji... Oraz pelne szacunku zwroty w stosunku do wspolprowadzącej./
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 24 maja 2007, o 00:09

Busol pisze:Kłamstwem takze mozna nazwac podszywanie sie pod kogos innego i uzywanie dwoch nickow coc to niezgodne z regulaminem.

to moze napisz dlaczego

PS bardzo podobala mi sie takze korespondencja do prezesa radia w sprawie audycji... Oraz pelne szacunku zwroty w stosunku do wspolprowadzącej./
Nie rozumiem tego, może wytłumaczysz dokładniej.
Z forum dowiedziałem się, że niejaki gryf z jakimś tam numerkiem ma drugi nick.
Co do tej dyskusji wiem jedno (z życia również). Po 1989 roku odwaga staniała. Ci co siedzieli jak mysz pod miotłą w latach poprzednich, teraz mają gębę pełne frazesów i bardzo, bardzo mocno krzyczą.
Młodzi ludzie nie znając realiów życia do 1989 roku mają bardzo radykalne poglądy. Jest to ich (młodości) prawo, które nie myślę im zabierać ani ograniczać. Tak jest, że mądrości życiowej (nie zawsze) nabiera się po przeżyciu wielu lat. Nabiera się dystansu do wielu bieżących wydarzeń, radykalnych poglądów młodych ludzi i cierpliwie się czeka by przekonali się, że nie jest tak jak w tej chwili myśleli, sądzili.
Wiem, że uwagi qistorp`a uraziły seniora. Nie dziwię sie. Łatwo przytaczając cudze doświadczenia życiowe i osądzać innych.
Lepiej na takie uwagi nie zwracać uwagi. Przyjdzie czas, że wypowiadający je będzie się wstydził.
Proszę zablokować ten temat, by więcej jątrzenia już nie było na forum.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron