kurzastopka zagadka nr 1 grób Sydonii

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 20 sty 2005, o 00:48

szukamy Grobu Performerki S. :
Bachinstitut pisze:......Wypada to na chodnik miedzy szkołą Piwoniego a sala gimnastyczną. Bliżej Piwoniego.
Jsz pisze: czy jest to być może teren po drugiej stronie LinsingenStr. =Potulicka patrząc od strony Odry. Są tam budynki szkoły prywatnej Piwoniego i TPSA?
Znaczy się BI - dobrze celowałem z tym Piwonim??
Czy teraz wkroczą do akcji kopacze i szperacze?!

Teraz na poważnie, może dało by się jakoś zaznaczyć miejsce, jeśli to na chodniku to punkt, kropkę z opisem.
A w ogóle to w tej okolicy w promieniu 100 m jest trochę atrakcji, dziwię się że jeszcze nie było nikogo z aparatem coby zrobić do galerii.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 sty 2005, o 08:05

Uściślijmy: teren między Liceum Piwoniego a Halą gimnastyczną. Chodnik, lub trawnik. Jak mój laptop wróci z Krankenhausu - spróbuję zmontować symulację.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 30 sty 2005, o 20:53

Nie jestem zbyt dobry w programach graficznych. Toteż nałożenie na siebie 4 różnych map sprawiło mi trochę kłopotu. Oto przybliżony wynik moich wypocin.
Miejsce grobu Sydonii - znanej performerki (uwielbiam te określenie, tak samo jak Spimacowe „spać gegangen”, „Konowalen” i „PZPR-Verlag”) musi się mieścić na chodniku lub trawniku między Liceum Piwoniego i Salą Gimnastyczna. I raczej wątpliwe, by coś tam po niej zostało, gdyż przed wojną był tam budynek Körnerstraße 76.
Hähncheninstitut, jesteś usatysfakcjonowana?
Załączniki
Sydonia 2004
Sydonia 2004
Sydonia 1930
Sydonia 1930
Sydonia 1877
Sydonia 1877
Sydonia 1863
Sydonia 1863
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 30 sty 2005, o 22:42

Jsz pisze:...może dało by się jakoś zaznaczyć miejsce, jeśli to na chodniku to punkt, kropkę z opisem....
W takim razie jak już wiemy gdzie to jest, postaram się przytargać Performerce jakiś większy kamień.
Jsz pisze:...A w ogóle to w tej okolicy w promieniu 100 m jest trochę atrakcji......
O tych atrakcjach czytaj w moich zagadkach;

Resztki muru fortecznego ze strzelnicami, tu: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1076

Kolejowa wieża ciśnień, tu: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1082
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 30 sty 2005, o 22:58

Ustawimy tam jakąś wielką (piastowską) miotłę, jak przystało na czarownicę. Najlepiej w kształcie Kurzej Stopy...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 6 lut 2005, o 21:10

Wymierzyłam jeszcze raz wszystkie wersje biorąc pod uwagę różne kombinacje, metry, pręty , skale, kurzestopy i kurzełokcie ( pruskie i ruskie ) ale wciąż mi wychodzi, że nasza Panna z Wilka (bork=wilk)leży ok.40 m.na pn. od Sowińskiego licząc od środka fragmentu ulicy między Potulicką a Kusocińskiego.W moich dociekaniach punktem odniesienia była wozownia - Pionieer Wagenhaus ; to,że jednostki to takie łokcie ok.62,7cm(kurzełokcie) no i mapa z 1892 - 1 :10 000 z widoczną wozownią.Liczę z że da się to jeszcze raz zweryfikować podczas spotkania, bo wiem, że macie odpow. mapy.Puki co proponuje zastanowić się jak zaznaczyć To Miejsce w dzisiejszej przestrzeni.Ja ze swojej strony proponuję przenieść tu te metalowe kury co straszą na górce obok teatru letniego w Parku Kasprowicza - tzw. Haki Ptasiora.Myślę, że lepiej się spełnią w roli "straszaków" przy grobie czarownicy (zresztą ptaki zwł. wróble były przypisane Sydonii jako tzw. psychopompy czyli pośrednicy między światem Tym i Tamtym).Można by nasze Hasiory-Ptasiory ustawić prostopadle do Sowińskiego (przy wsch.skrzydle szkoły), pomalować na czarno i odpalać kilka razy do roku w rocznice co ciekawszych performansów artystki S. (Dla Hasiora zawsze ważne było by jego dzieła "żyły" w przestrzeni). Czekam na Wasze propozycje......
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 6 lut 2005, o 21:52

kurzastopka pisze:Ja ze swojej strony proponuję przenieść tu te metalowe kury co straszą na górce obok teatru letniego w Parku Kasprowicza - tzw. Haki Ptasiora
To jest ale obelga dla performerki Sydonii! Hasiory? Droga Kurza Stopo, poniechaj.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

ę

Postautor: kurzastopka » 6 lut 2005, o 22:06

No dobra jeszcze się wstrzymam.Chociaż myślę,że jeśli mają straszyć swoją formą to niech to czynią w miejscu nawiedzonym.Poza tym idea odpalania mieściła by się w estetyce szanownego performera Ptasiora.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 6 lut 2005, o 22:08

Ja bym tam miał pomysł, jaki pomnik postawić, ale w Polszy istnieje tabu na te tematy, a admin uznma to za politykę. Więc nie powiem. Na razie...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 6 lut 2005, o 23:15

kurzastopka pisze:Wymierzyłam jeszcze raz wszystkie wersje biorąc pod uwagę różne kombinacje, metry, pręty , skale, kurzestopy i kurzełokcie ( pruskie i ruskie ) ale wciąż mi wychodzi, że nasza Panna z Wilka (bork=wilk)leży ok.40 m.na pn. od Sowińskiego licząc od środka fragmentu ulicy między Potulicką a Kusocińskiego.W moich dociekaniach punktem odniesienia była wozownia - Pionieer Wagenhaus ; to,że jednostki to takie łokcie ok.62,7cm(kurzełokcie) no i mapa z 1892 - 1 :10 000 z widoczną wozownią.Liczę z że da się to jeszcze raz zweryfikować podczas spotkania, bo wiem, że macie odpow. mapy.Puki co proponuje zastanowić się jak zaznaczyć ...
O to mój wynik wymierzania i przeliczania kurzychstóp i kurzyłokci w Auto CADzie, lecz efekt jest dalej mało zadowalający. Obie mapy zostały wklejone w skali i pasuje jedynie idealnie Fort Prusy, a zarys drogi i wozownia nie. Bazując na szkicu położenia Panny Wilk trudno jest określnić dokładnie jej współczesną lokalizację.
Załączniki
sydonia.jpg
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 6 lut 2005, o 23:26

A czy możesz szanowny/a de'Kadencie zrobić to samo tylko nałożyć obie wozownie tak żeby się pokrywały?Wydaje mi się, że wtedy będziemy bliżej prawdy.....
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 6 lut 2005, o 23:48

Czyli że się trzasnąłem? No trudno. Choć mi się zdaje, że droga jest ok, tylko ta wozownia nie pasuje. Ale mój teren to Altstadt, a nie Fort Preußen, więc uznaję waszą rację.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 7 lut 2005, o 00:03

Cały sęk w tym, że Nasza Racja jak na razie obejmuje teren +-50m; przydałoby się uściślić jednak to Miejsce Mocy .Chyba,że przyjmiemy taki okrąg o promieniu 50m i ogłosimy tam Strefę Wpływów.A może ktoś wie po prostu gdzie tam był wcześniej cmentarzyk dla ubogich (mniejszy od tego na pętli tramwajowej)?
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 7 lut 2005, o 23:13

kurzastopka pisze:A czy możesz szanowny/a de'Kadencie zrobić to samo tylko nałożyć obie wozownie tak żeby się pokrywały?Wydaje mi się, że wtedy będziemy bliżej prawdy.....
Pszę bardzo... :arrow:

Budynki nie są równe sobie i dlatego są 2 wersje w zalezności jaki punkt odniesienia mamy: wersja1 i wersja2
Załączniki
Wersja 1
Wersja 1
wersja 2
wersja 2
Wersja pierwotna z dodaną siatką ulic.
Wersja pierwotna z dodaną siatką ulic.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 11 mar 2005, o 13:12

Super zagadka. Ekspertem w dziedzinie kartografii nie jestem, przytoczę więc tylko to co udało mi się odczytać:

Gartner
Unteroffizier von der 1ten Compagnie des Pommerschen Pionier-Bataillons N° 2
Stettin, den 28ten August 1863

(podoficer 1. komp. pomorskiego batalionu pionierów nr 2)

Przy podziałce wymieniono jednostkę: Ruthen (dawna pisownia w l. mnogiej, obecnie: Ruten, l. poj.: Rute, czyli wspominany już pręt)

W necie znalazłem jeszcze to:

Preussen (altes System).

1 Fuss = 12 Zoll = 144 Linien = 139,13 par. Linien = 0,313853 m.
1 Elle = 25 1/2 Zoll = rd. 2/3 m, 1 Lachter = 80 Zoll = 2,09236 m.
1 Rute = 32 Fuss = 3,76624 m; 1 Meile = 24000 Fuss = 7532,5 m.
1 Morgen = 180 Quadr.-Ruten = 25920 Quadr.-Fuss = 0,2553 ha.

Nie wiem, czy to okaże się przydatne, ale pomagam jak potrafię :wink: Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości