Budki telefoniczne

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Budki telefoniczne

Postautor: Busol » 18 sty 2005, o 17:08

Czy ktos wie gdzie jeszcze mozna znaleźć takie budki. Ja znam dwa miejsca - oba chyba tajne... dlatego szukam innych
Załączniki
budka.jpg
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 18 sty 2005, o 17:10

Sadzac po butach to chyba gdzies na terenach obecnego wehrmachtu??
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 18 sty 2005, o 18:32

Aż się łezka w oku zakręciła na widok starej poczciwej budki telefonicznej z czasów PRL. To była budka, a nie to co teraz - daszek nad aparatem.
Ale gdzie ta budka stoi niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 18 sty 2005, o 18:57

ok zrobila sie zagadka.
No to zgadujemy. Buty sa podpowiedzia :-) No i zawod mojej zony hehe

Jesli chodzi o druga budke - to mam wielka ochote zrobic zdjecie ale obawiam sie za za zrobienie jej zdjecia przewidziano pierwsza nagrode - do 2 lat - druga do 1 roku - 3 do 6 miesiecy w zawieszeniu... wtakim miejscu stoi

Ale zza plotu widac....

Zdradze ze zaczynamy nad nimi pracowac - stad tez moje pytanie do was czy znacie jeszcze moze inne miejsca magazyny zaplecza gdzie mozna je znaleźć
Awatar użytkownika
kuko
Posty: 159
Rejestracja: 8 sie 2004, o 20:18
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kuko » 18 sty 2005, o 19:54

A nie daloby sie jakos oficjalnie ugryzc tego tematu i miejsca??
Pachnie mi to (zeby nie powiedziec inaczej) jakas "scisle tajna" szczecinska jednostka wojskowa.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 sty 2005, o 12:58

Pamiętam pewien podtyp takich budek.
Kolor stalowoszary, napis MO i takiż neonik na dachu. W środku pan władza (ob. milicjant)
Jedna na al.Niepodległości pod konsulatami ( były wtedy 3 w jednym -norweski, duński i szwedzki )
Druga na alejce pl. Żołnieża ( strzegła gmachu KW PZPR )
Stały tam w połowie lat 60-tych minionego wieku. ( sądzę, że nawet do grudnia 1970 )
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 sty 2005, o 13:14

RychO pisze:Druga na alejce pl. Żołnieża ( strzegła gmachu KW PZPR ) Stały tam w połowie lat 60-tych minionego wieku. ( sądzę, że nawet do grudnia 1970 )
Czy o czyms takim mowisz (po lewej) ale wydaje mi sie ze to dwie rozne budki - jedna "telefonczna" druga "tramwajowa"

A przy okazji zgadza sie - druga szara budka stoi na terenie jednostki policji..
Załączniki
PL_ZOLNIERZA1.JPG
PLZOLNIERZA1.JPG
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 sty 2005, o 13:19

Nie. To było bardziej 'w głąb" alejki.
Pabes
Posty: 40
Rejestracja: 29 cze 2004, o 21:17

Postautor: Pabes » 19 sty 2005, o 22:04

Chcecie wiedzięć gdzie jest budka telefoniczna?? W życiu byście nie zgadli! No to uwaga. Klasyczna budka telefoniczna jest na ... SZESNASTYM piętrze w elewatorze EWA. Nie pytajcie jak się tam znalazła bo ja nie wiem... Wiem że jest bo sam widziałem!!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 19 sty 2005, o 22:12

Jedna budka stała na Pl.Żołnierza na wysokości ksiegarni Zamkowej (tam siedział milicjant pilnujący najczerwieńszego gmachu w Szczecinie ), a druga taka sama stała od strony Małopolskiej (teraz znajduje się tam blok, a budka stała w miejscu zajmowanym przez pub soccer). Obie budki stały jeszcze w latach '70 i zostały zlikwidowane chyba na poczatku lat '80 a moze i do 84-85. Po prostu pewnego dnia przestały stać. Z tym że nie były to typowe budki telefoniczne lecz trochę wieksza odmiana bardziej luksusowa bo w środku było krzesło dla pana władzy.
Awatar użytkownika
kuko
Posty: 159
Rejestracja: 8 sie 2004, o 20:18
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kuko » 19 sty 2005, o 23:55

Co do elewatora i budki - swego czasu- jeszcze jako student krecilem sie po elewatorze zbierajac materialy do referatu. I chyba tez natrafilem na taka budke.
Glowy nie dam ze to taka o jakiej tu mowimy, a za pierto nie recze za Chiny - cos mi jednak swita.
A ze mam w planie wyprawe do portu to moze zweryfikuje...
Andyko

kolejna budka..

Postautor: Andyko » 20 sty 2005, o 11:22

³za siê w oku krêci - taka jedna, typowa stara budka telefoniczna stoi ( a przynajmniej jeszcze niedawno sta³a) przy ch³odni GRYF ( nab. bu³garskie) na terenie portu - tu nie trzeba przepustki ¿eby wej¶æi ew. obfotografowaæ .
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 21 sty 2005, o 15:37

Rozmawiałem z ex-milicjantem. Trochę wcześniej pokręciłem.
Stalowa budka z emblematem MO była na Bramie Portowej, na alejce za bramą. Służyla za środek łączności dla milicjantów mających do niej klucz.
Budka strzegąca KW, była bez oznakowań, z "członkiem załogi" stale w środku. Stanęła dopiero po grudniu 70.
Nie udało się ustalić charakteru budki przed konsulatami, ale była raczej typu tej z pod KW.

Budek oznakowanych MO mogło być więcej.
Widziałem chyba cos takiego na polskim filmie z lat 60-70, ale nie było to w Szczecinie, chociaż typ budki ten sam.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 21 sty 2005, o 18:29

Kochanieńki i Mili Nasi - o ile mi wiadomo, jezeli coś można zobaczyć przez płot, nawet TOP SECRET, to tym samym dozwolone jest sfotografowanie tego. Czasy "Fotografowanie zabronione" skończyły się po 1990r. Jak nie wierzysz - zapytaj znajmego prawnika, może być nawet prokurator :-)
Pabes
Posty: 40
Rejestracja: 29 cze 2004, o 21:17

Postautor: Pabes » 7 maja 2005, o 20:58

A tak wygląda budka telefoniczna na SZESNASTYM pietrze elewatora EWA:)
Załączniki
Budka.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron