Budynek byłego Cezasu,róg Wyzwolenia i Rajskiego,HELP!

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Anoia
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2006, o 17:45

Budynek byłego Cezasu,róg Wyzwolenia i Rajskiego,HELP!

Postautor: Anoia » 24 paź 2006, o 17:49

Błagam o pomoc.Pilnie potrzebuję informacji o budynku Cezasu. Stawiam, po architekturze, że został wybudowany w latach siedemdziesiątych. Mam plany całego budynku,bo na ich podstawie robię pracę dyplomową na wydziale Architektury Wnętrz. Potrzebuję jakichś starych zdjęć,informacji o architekturze i architekcie, o dawnej funkcji.

Pomóżcie, inaczej promotor mnie zabije:)
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 24 paź 2006, o 22:04

Przerzuciłem posiadane przewodniki - i nic.
W sedinowej galerii wypatrzyłem jedno zdjęcie.
Czas powstania - to przełom lat 60/70 (ew. wczesne 70).
Radziłbym dotrzeć w Książnicy do starych albumów - tam może się trafi zdjęcie z danymi o autorze i dacie powstania.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Budynek byłego Cezasu,róg Wyzwolenia i Rajskiego,HELP!

Postautor: Torney » 24 paź 2006, o 22:23

Anoia pisze:Stawiam, po architekturze, że został wybudowany w latach siedemdziesiątych.
Pudło, na pewno przed 1970 r.
Anoia pisze:Mam plany całego budynku,bo na ich podstawie robię pracę dyplomową na wydziale Architektury Wnętrz.
Mamy plany, a nie znamy nazwiska architekta? Gratulki.
Anoia pisze:Potrzebuję jakichś informacji o architekcie, o dawnej funkcji.
Z podstawowej literatury też nie potrafimy korzystać? Prauziński Maciej, to nawet ja wiem.

Budynek przed wojną pełnił funkcję kamienicy.
Anoia pisze:promotor mnie zabije
Powinien, inaczej będzie się musiał podpisać pod dyplomem.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 24 paź 2006, o 22:45

Nie znam żadnego Rajskiego, ale Rayski się w grobie przez Ciebie przewraca, zła kobieto!
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 24 paź 2006, o 23:03

Podpisałbym sie pod obyma odpowiedziami.....

W Ksiąznicy napewno coś jest bo sam pamiętam że coś takiego widziałem.

Gratuluje podejścia do obrony!!!
Potrzebujemy takich inżynierów jak Ty...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 paź 2006, o 07:53

Hm, a z drugiej strony, to może powinniśmy to potraktować jako komplement?
Ludzie zwracają się tu z prośbą o pomoc, tylko że nieumiejętnie formułują problem i źle zadają pytanie. Gdyby ktoś tam zadał sobie najpierw trud i poszukał zdjęć przedwojennych zdjęć Drzetowa, to znalazłby 120 fotografii sprzed 1945 roku. W jakim innym miejscu by to znalazł?

Ileż to napompowanych a zakompleksionych stronek internetowych istnieje, które mało kto poważnie traktuje i do których NIKT NIGDY nie zgłasza się BŁAGAJĄC o POMOC.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Anoia
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2006, o 17:45

Postautor: Anoia » 25 paź 2006, o 10:52

Do pana Bachinstitut i Bundyman: Budynek jeszcze nie istniał przed 45 rokiem! A za komplement w kwestii inżynierów dziękuję, choc mnie nie dotyczy. Po obronie dostaje tytul magistra sztuki.

Do pana Torney: plany mam od znajomego, co nie oznacza, że musze miec na nich nazwisko architekta. Widze, brak znajomosci tematu.
Z podstawowej literatury umiem korzystać. Gratuluje obszernej wiedzy, nawet o tymze architekcie, wyrazy uszanowania. O promotora sie nie martw.

Wiecej odpowiedzi w stylu pana Hehenio, a milej bedzie odwiedzac te strone. Na razie widze, że Państwo wyżej wymienieni wolą onanizować się swoją jakże wysoką funkcją. Oby tak dalej...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 paź 2006, o 11:03

No i nam naszczekała.
Anoia pisze:Do pana Bachinstitut i Bundyman: Budynek jeszcze nie istniał przed 45 rokiem! .
Oczywiście że nie istniał. Napisałem to w związku z innym zamkniętym wątkiem.
Nie złość się już. Nawet nie wyobrażasz sobie, ile osób przychodzi tu z prośbą nie zadając sobie trudu, by przeszukać portal.
Pozdrawiam.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 25 paź 2006, o 12:38

Heh, az zadzwiajace jest to, jak kobieta w kulturalnych slowach moze pojechac po bandzie ze starymi wyjadaczami... :shock: :lol:
Ale z drugiej strony - zeby dostac magistra sztuki za Cezas... ;)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 paź 2006, o 13:22

No pewno, że dobrze, że kulturalnie. Bo takich, którzy nic sobą nie reprezentują, może by w ogóle można pominąć.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 25 paź 2006, o 15:07

Ja zaś zwyczajnie ciekaw jestem.
Jest to jeden z niewielu wyróżniających się budynków z tamtej epoki. Późny Gomółka. W przewodniku p. Piskorskiego pozostaje niezauważony, nie piszą też o nim nowsze.
Wydaje się, że jest to wstęp do niezrealizowanej większej całości: było wszak parę ambitnych planów rozwiązania kompleksowego Al. Wyzwolenia na odcinku od Osiedla Grunwaldzkiego do Al. Mariana Buczka. Różne, ach różne rzeczy w tych planach były (i, dzięki Bogu, w planach zostały).
Jak sięgnę pamięcią, na dole zawsze był sklep z butami a na górze Cezas (centrala zaopatrzenia szkół). W oknie widać było kościotrupa (do klasopracowni przyrody), którego pokazywałem kuzynce, a ona udawała, że się boi.
tomeks
Posty: 84
Rejestracja: 28 kwie 2006, o 23:10

Postautor: tomeks » 25 paź 2006, o 15:28

A na przełomie epok 1989\1990 można było tam kupić za bezcen kapitalne, scienne mapy historyczne.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 25 paź 2006, o 18:02

Ja tam przymierzałem swoje pierwsze "relaksy". Pamietam ze byly czarne i mialy czerwone napisy... nie wazne ze byly o 2numery za duze a matka trzesla sie ze strachu zebym ich nie zgubil jak wjezdzalismy wyciagiem krzeselkowym w Wisle.
Dodam ze u gory procz kosciotrupa i map staly jeszcze wielkie globusy.

PS: Panowie Eksperci.... nie onanizujcie sie juz przed swoimi portalowymi goscmi... to nie ladnie... a fe!
Anoia
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2006, o 17:45

Postautor: Anoia » 25 paź 2006, o 19:38

No i pokazali Panowie swoje ludzkie, jakże mile oblicze. Dziekuje za pochwaly. Tak, robie magistra sztuki z Cezasu, choc brzmi to smiesznie, to uwazam ten budynek za ciekawy, z potencjalem ale niestety zaniedbany. Lacznie z piwnica ma 300m2, wiec pole do popisu.
Na razie ( bo zaczynam ) planuje zaprojektowac tam galerie sztuki z mala czescia gastronomiczna.
A teraz ja pokaze swoje ludzkie odbicie i przyznam sie bez bicia, ze zapytanie wpisalam przed szukaniem czegokolwiek w ksiaznicy.
W ramach uznania, powiadomie wszystkich o moim terminie obrony, mozna przyjsc, wstep wolny. Zobaczycie co z tego wykombinowalam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 25 paź 2006, o 19:45

Anoia pisze: A teraz ja pokaze swoje ludzkie odbicie i przyznam sie bez bicia, ze zapytanie wpisalam przed szukaniem czegokolwiek w ksiaznicy.
Yomi pisze:Heh, az zadzwiajace jest to, jak kobieta w kulturalnych slowach moze pojechac po bandzie ze starymi wyjadaczami...
No cóż... kultura to nie tylko słowa...
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron