Am Schmallen Rollberg, Wiśniowy Sad!!!

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Wowka
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2006, o 15:46

Am Schmallen Rollberg, Wiśniowy Sad!!!

Postautor: Wowka » 27 lut 2006, o 18:22

Am Schmallen Rollberg, Wiśniowy Sad!!!
Załączniki
Poszukuję wszelkich informacji na temat budynku znajdującego się na ul. Wiśniowy Sad 30, plany, mapy, szkice, zdjęcia, inf. o poprzednich właścicielach. Z góry dziękuje. Wowka.
Poszukuję wszelkich informacji na temat budynku znajdującego się na ul. Wiśniowy Sad 30, plany, mapy, szkice, zdjęcia, inf. o poprzednich właścicielach. Z góry dziękuje. Wowka.
Palacyk.jpg (9.44 KiB) Przejrzano 11705 razy
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 27 lut 2006, o 19:02

Ja rowniez chetnie dowiem sie co znajdowalo sie wczesniej w owym obiekcie zanim zrobiono z niego hotel robotniczy dla pracownikow poldrobu.
Załączniki
wisnia.JPG
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 27 lut 2006, o 19:20

"Bo piękno po to jest, by zachwycało
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało"

C.K. Norwid: Promethidion
Wowka
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2006, o 15:46

Postautor: Wowka » 27 lut 2006, o 19:23

Pewności na 100% nie mam, aczkolwiek patrząc z twojego punktu obserwacji część hotelowa znajdowała się nieco w prawo i trochę niżej.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 27 lut 2006, o 19:31

Wowka pisze:Pewności na 100% nie mam, aczkolwiek patrząc z twojego punktu obserwacji część hotelowa znajdowała się nieco w prawo i trochę niżej.
Masz racje do "zameczku" przylegala socjalistyczna przybudowka ktora istnieje do dzisiaj i niszczeje. Hotel jednak znajdowal sie w ow obiekcie i istnial w nim jeszcze na poczatku lat 90tych. Dlugo, dlugo mieszkaly w nim dwie kobiety az do momentu gdy kazano im sie wynosic i obiekt przez parenascie miesiecy pustoszal... mieszkali w nim bezdomni i nawet raz byl pozar i to dosc konkretny. Znalazl sie jednak wlasciciel (smiga grand cherooke na rejestracjach WE) i zrobil tam dom uciech. Wazne ze odbudowal to co popadlo w ruine i mozemy ogladac dzis zameczek w nowym wcieleniu.
Wowka
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2006, o 15:46

Postautor: Wowka » 27 lut 2006, o 19:36

Valus pisze:
Wowka pisze:Pewności na 100% nie mam, aczkolwiek patrząc z twojego punktu obserwacji część hotelowa znajdowała się nieco w prawo i trochę niżej.
Masz racje do "zameczku" przylegala socjalistyczna przybudowka ktora istnieje do dzisiaj i niszczeje. Hotel jednak znajdowal sie w ow obiekcie i istnial w nim jeszcze na poczatku lat 90tych. Dlugo, dlugo mieszkaly w nim dwie kobiety az do momentu gdy kazano im sie wynosic i obiekt przez parenascie miesiecy pustoszal... mieszkali w nim bezdomni i nawet raz byl pozar i to dosc konkretny. Znalazl sie jednak wlasciciel (smiga grand cherooke na rejestracjach WE) i zrobil tam dom uciech. Wazne ze odbudowal to co popadlo w ruine i mozemy ogladac dzis zameczek w nowym wcieleniu.
Słyszałem jeszcze o domu dziecka jakoś tak po wojnie, ale to nic pewnego.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 09:21

Jaki jest tego obecny adres?
Poproszę o współczesną mapkę, gdzie to jest dokładnie.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 5 kwie 2006, o 09:55

zdaje się, że znależliście już Te Wisienki - co do adresu to nie jestem pewna, może 30. Achterberg był przedmiotem ciekawej zagadki ocenzurowanej przez admina.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 5 kwie 2006, o 09:55

A jakzes tu trafil i nagle sie zainteresowal tym obiektem?? Ciekawostka :D
Załączniki
wisnia.png
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 5 kwie 2006, o 10:06

Dodam od siebie tyle ze dzis jest to juz wlasciwie Warszewo natomiast obiekt po w nikliwej analizie mapy w 1913 terytorialnie przynalezal do Kuckenmuhler Anstalten... uzupelnie tylko ze budyneczki widoczne na mapie w prawym rogu z numerami 4 i 10 takze przynalezaly do volwerku.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 10:26

Valus pisze:A jakzes tu trafil i nagle sie zainteresowal tym obiektem?? Ciekawostka :D
A po to, żeby zabaweczkmi podenerwować bliźnich...
:lol: :lol: :lol:
Vorwerk Achteberg (nie "Volwerk") jest tu bez adresu, ale to na pewno nie "Am Schmallen Rollberg".
Załączniki
Acherberg
Acherberg
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 5 kwie 2006, o 11:09

Na tej zabawce od Ciebie charakterystycna jest droga zakrecajaca na gorze i ksztalt budynku z wieza. Ponad wszelka watpliwosci jest wiec to ow vorwerk achtenberg ale skad u diaska nazwa am schmallen rollberg? Tego nie wiem.. trzeba zapytac autora tegoz postu.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 11:11

Valus pisze:ale skad u diaska nazwa am schmallen rollberg? Tego nie wiem.. trzeba zapytac autora tegoz postu.
Bo tak jest w naszej portalowej tłumaczarce po lewej!
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 5 kwie 2006, o 11:17

Bachinstitut pisze:
Valus pisze:ale skad u diaska nazwa am schmallen rollberg? Tego nie wiem.. trzeba zapytac autora tegoz postu.
Bo tak jest w naszej portalowej tłumaczarce po lewej!
Dla mnie to zawsze bylo wzgorze arkonskie... gdzies w latach 90tych zaczeli mieszac z nazwami i w moemncie gdy powstalo osiedle tych domkow jednorodzinnych wtedy nagle nazwano to wisniowy sad.
Dolaczam jeszcze rzut z satelity
Załączniki
vorwerk1.JPG
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 5 kwie 2006, o 11:44

No i droga prowadząca obok willi, kiedyś przejezdna teraz jest zamknięta :?:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości