Co moze kryć się w Twoim domu?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 26 paź 2005, o 23:50

Mam pocztowy przekaz z 1939 znaleziony w trakcie adaptacji strychu, już raz pokazywałem w swojej galerii, mogę jeszcze.
Murdock

Postautor: Murdock » 27 paź 2005, o 13:16

jakis detektor czy wykrywacz metali czy jakis rentgen do kilku metrów w głąb by mi też się przydał bo ponoć u mnie na ogrodzie zakopana jest pewna skrzynka nie powiem z czym bo mnie jeszcze zamkną ;-) + tona innych rzeczy...
Rusek
Posty: 7
Rejestracja: 1 gru 2005, o 11:19

Postautor: Rusek » 12 gru 2005, o 21:13

hmm... podczas wymiany okien, moja Mama znalazła w szparach tych okien resztki gazet. Nie znam niemieckiego ale ciągle przewijają się tam daty 1913/1914... nie jest to dużo... ledwie jedna podarta kartka i pełno niezidentyfikowanych fragmentów, ale jaka radocha ze znaleziska :D
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 12 gru 2005, o 21:52

no u mnie to nic nie ma,chyba ze pod podloga,ale na razie nie zamierzam zrywac dech... tak wiec tradycyjnie wesze po cudzych kwaterach,no i standardowo czycham na rozne wykopy... i tak co do pierwszej opcji to wpadl mi dzis w lapska WANN WIR SCHREITEN SEIT' AN SEIT' spiewniczek datowany na 1927 aus stettin. liederbuch fur pommerns jugend... nie znam niestety niemieckiego wiec moze ktos by sie pokusil o tlumaczenie tobysmy zobaczyli o czym mlodziez spiewala w naszym pieknym szczecinie dawnymi laty... no a jak juz za mnie wykonali najgorsza robote (kopali rowy pod gaz) to sobie wygrzebalem ze cztery reklamowki butelek-niestety tylko kilka opisanych po piwie i mleku,reszta po winach i apteczne bez napisow- luske od dziala, kubek z gapa i w super stanie klamre od pasa HJ :D pozdrawiam
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 12 gru 2005, o 22:50

owca pisze:no u mnie to nic nie ma,chyba ze pod podloga,ale na razie nie zamierzam zrywac dech... tak wiec tradycyjnie wesze po cudzych kwaterach,no i standardowo czycham na rozne wykopy... i tak co do pierwszej opcji to wpadl mi dzis w lapska WANN WIR SCHREITEN SEIT' AN SEIT' spiewniczek datowany na 1927 aus stettin. liederbuch fur pommerns jugend... nie znam niestety niemieckiego wiec moze ktos by sie pokusil o tlumaczenie tobysmy zobaczyli o czym mlodziez spiewala w naszym pieknym szczecinie dawnymi laty... no a jak juz za mnie wykonali najgorsza robote (kopali rowy pod gaz) to sobie wygrzebalem ze cztery reklamowki butelek-niestety tylko kilka opisanych po piwie i mleku,reszta po winach i apteczne bez napisow- luske od dziala, kubek z gapa i w super stanie klamre od pasa HJ :D pozdrawiam
Wątpię by chodziło o śpiewniczek indywidulany, w calych Niemczech klepano to samo. Możesz podesłać, być może jednak coś kogoś zaszokuje.
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 12 gru 2005, o 23:01

OWSZEM,JAKIES WIEKSZE WYDAWNICTWO ALE TO JEST BROSZURKA,RAPTEM 26 UTWOROW;SLOWA I NUTY,ZRESZTA NA OKLADCE JEST 'STETTIN 1927' POZWOL WIEC ZE BEDE SIE UPIERAL :D WSZAK BYKIEM ZODIAKALNYM JESTEM.A Z RACJI IZ NIE POSIADAM SKANERA ZABIORE TO ZE SOBA W NIEDZIELE...BEDZIE SZYBCIEJ NIZ ZANIM DOPADNE SPRZET...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 gru 2005, o 23:03

owca pisze:OWSZEM,JAKIES WIEKSZE WYDAWNICTWO ALE TO JEST BROSZURKA,RAPTEM 26 UTWOROW;SLOWA I NUTY,ZRESZTA NA OKLADCE JEST 'STETTIN 1927' POZWOL WIEC ZE BEDE SIE UPIERAL :D WSZAK BYKIEM ZODIAKALNYM JESTEM.A Z RACJI IZ NIE POSIADAM SKANERA ZABIORE TO ZE SOBA W NIEDZIELE...BEDZIE SZYBCIEJ NIZ ZANIM DOPADNE SPRZET...
KLAWIATURĘ DO TEGO CZASU ZDĄŻYSZ NAPRAWIĆ CZY SOBIE JESZCZE POKRZYCZYSZ?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 12 gru 2005, o 23:05

owca pisze:OWSZEM,JAKIES WIEKSZE WYDAWNICTWO ALE TO JEST BROSZURKA,RAPTEM 26 UTWOROW;SLOWA I NUTY,ZRESZTA NA OKLADCE JEST 'STETTIN 1927' POZWOL WIEC ZE BEDE SIE UPIERAL :D WSZAK BYKIEM ZODIAKALNYM JESTEM.A Z RACJI IZ NIE POSIADAM SKANERA ZABIORE TO ZE SOBA W NIEDZIELE...BEDZIE SZYBCIEJ NIZ ZANIM DOPADNE SPRZET...
a co jest w niedzielę?
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 12 gru 2005, o 23:42

Torney pisze:
owca pisze:OWSZEM,JAKIES WIEKSZE WYDAWNICTWO ALE TO JEST BROSZURKA,RAPTEM 26 UTWOROW;SLOWA I NUTY,ZRESZTA NA OKLADCE JEST 'STETTIN 1927' POZWOL WIEC ZE BEDE SIE UPIERAL :D WSZAK BYKIEM ZODIAKALNYM JESTEM.A Z RACJI IZ NIE POSIADAM SKANERA ZABIORE TO ZE SOBA W NIEDZIELE...BEDZIE SZYBCIEJ NIZ ZANIM DOPADNE SPRZET...
KLAWIATURĘ DO TEGO CZASU ZDĄŻYSZ NAPRAWIĆ CZY SOBIE JESZCZE POKRZYCZYSZ?
Torney
ale chyba cie nie zrozumialem Torney...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 gru 2005, o 00:17

owca pisze:ale chyba cie nie zrozumialem Torney...
Jest przyjete od zawsze ze w internecie nie uzywa sie CAPS LOCK innymi slowy nie pisze wilkimi literami gdyz przyjete jest ze pisanie wielkimi oznacza krzyk.
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 13 gru 2005, o 08:35

zapomnialem go wylaczyc :D
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 13 gru 2005, o 11:23

podczas remontu mieszkanao w 1998 roku znalazlem pod deskami podlogowymi gazete (cale wydanie ) z roku 1927, w starym łózku jakie stalo w piwnicy znalazlem 1 marke niemiecka z lat przedwojennych

natomiast w piwnicy odnalazlem ewidentne slady iz piwnice byly ze soba polaczone przejsciami , z releacji mojej prababci oraz czlowieka ktory przez wiele lat pracowl w WUPECu z mojej piwnicy przy ul.dlugosza mozna bylo sie przedostac az za tory kolejowe w strone os.ksiazat pomorskich

do dzisiaj zachowaly sie slady na scianach dzalowych pomiedzy kamienicami iz byly tam przejscia

dodatkowo odnalazlem w piwnicy 2 talerze jeszcze z czasow pana H ze sfastykami

pozdrawiam

PS, byly jeszcze w mieszkaniu na kaloryferach pokretla z napisem Stettin - jedno przekazalem Bruce'owi
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: shiba » 14 gru 2005, o 23:17

Bartez pisze: PS, byly jeszcze w mieszkaniu na kaloryferach pokretla z napisem Stettin - jedno przekazalem Bruce'owi
z tego co pamietam to pare odkreconych pokretel mam gdzies w piwnicy trzeba ich poszukac :D
[b] TWH TS [/b]
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 15 gru 2005, o 11:21

shiba pisze:
Bartez pisze: PS, byly jeszcze w mieszkaniu na kaloryferach pokretla z napisem Stettin - jedno przekazalem Bruce'owi
z tego co pamietam to pare odkreconych pokretel mam gdzies w piwnicy trzeba ich poszukac :D
To jak znajdziesz to wiesz do kogo się zgłosić :)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 15 gru 2005, o 15:09

Bruce - Nasz wspolny nadworny zbieracz wszystkiego co ma napis Stettin :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości