Mapy Szczecina/Stettina - dodatek do Google Earth

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
mzimu
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2005, o 14:50

Mapy Szczecina/Stettina - dodatek do Google Earth

Postautor: mzimu » 20 paź 2005, o 10:07

Wersja beta 0.0.1 ;)
Nakładki:
- wojskowa mapa topograficzna z 1984 r.
- mapa Umgestaltung der Stettiner Bahnanlagen
Adres: http://www.odra1300.org/marcin/szczecin.kmz
Oczywiście wymagane zainstalowane Google Earth: http://earth.google.com
Awatar użytkownika
Bart_ek
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2004, o 20:29
Lokalizacja: Szczecin(Kormoranów)

Postautor: Bart_ek » 20 paź 2005, o 13:06

fajny pomysl, dzieki ;)
mzimu
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2005, o 14:50

Postautor: mzimu » 20 paź 2005, o 13:16

Bart_ek pisze:fajny pomysl, dzieki ;)
Dzięki :)

Wersja 0.0.2 - dodane mapy:

Stettin 1843 r.
Dworzec 1843 r.
Stettin 1936 r.
Szczecin 1946 r.

Adres ten sam co w poprzedniej wiadomości.
mzimu
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2005, o 14:50

Postautor: mzimu » 20 paź 2005, o 14:06

Wersja 0.0.3

Dodane:
- mapa samochodowa z 1925 r.
- mapa samochodowa z 1930 r.
- Stettin z 1890 r.
- Stettin z 1594 r.

I to chyba koniec z wersjami na dzisiaj :)
Link do pliku cały czas ten sam.

A tak w ogóle, zaczyna mi chodzić po głowie pomysł takiego ogólnego, dużego dodatku o Szczecinie (i Stettinie też, i oczywiście okolicy) do GE - oprócz wstawiania map można też wstawiać tam notki do co ciekawszych punktów, linki do zdjęć itp. - co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
stettiner
Posty: 387
Rejestracja: 19 gru 2004, o 14:56
Lokalizacja: Stettin,

Postautor: stettiner » 20 paź 2005, o 15:28

pomysł dobry i ciekawy :)
pozdrawiam,
You can kiss me. I'm Straight Edge ! sXe.

TWH TS
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 paź 2005, o 16:49

mzimu pisze:A tak w ogóle, zaczyna mi chodzić po głowie pomysł takiego ogólnego, dużego dodatku o Szczecinie (i Stettinie też, i oczywiście okolicy) do GE - oprócz wstawiania map można też wstawiać tam notki do co ciekawszych punktów, linki do zdjęć itp. - co o tym sądzicie?
Jesli pomysl sie skonkretyzuje i bedzie jakis konkret i chcialbys abysmy jako sedina.pl pomogli "markietingowo" to prosze o kontakt na priv: admin@sedina.pl szkoda zeby taki pomysl nie zostal naglosniony a mamy kanaly naglasniajace juz gotowe :-)
mzimu
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2005, o 14:50

Postautor: mzimu » 22 paź 2005, o 15:39

Busol pisze:Jesli pomysl sie skonkretyzuje i bedzie jakis konkret i chcialbys abysmy jako sedina.pl pomogli "markietingowo" to prosze o kontakt na priv: admin@sedina.pl szkoda zeby taki pomysl nie zostal naglosniony a mamy kanaly naglasniajace juz gotowe :-)
Super :)
Sam sobie raczej nie poradzę, i jeśli ktoś ma ochotę mi pomóc, to takową pomoc z radością przyjmę.

Plan działania jest następujący:
1. Mapy
Każdą mapę jaka jest dostępna przerobię na osobny plik .kmz - jeśli by je wrzucić wszystkie do jednej paczki to trochę dużo by zajmowały. Już teraz paczka zajmuje prawie 6 MB! Gdybym wrzucił wszystkie jakie mam to szacuję objętość na ok. 150 MB, a to o wiele za dużo.
2. Zdjęcia lotnicze
Jak wyżej.
3. Punkty
Tutaj myślę o podziale typu "przed 1900", "1900-1945", "1945-...", może jeszcze "II wojna św.", gdzie oprócz tego punkty byłyby podzielone tematycznie - np. pozostałości (Vulcanstrasse, resztki mostów itd.), wydarzenia (strajki, pożar Kaskady), itd. Na początek planuję zabrać się za "1945..."

Co do zawartości każdego punktu, to myślę o czymś takim:
1. krótka notka, taka 1-2 zdania
2. link do zdjęcia (czy mogę linkować zdjęcia z galerii Sediny?)
3. link do dłuższego opisu (np. artykułu z Sediny - mogę linkować?, Wikipedii, itp.)

Co do pomocy:
1. Jeżeli ktoś bawił się już GE i tworzył swoje punkty pasujące do w/w, to byłbym bardzo wdzięczny za ich podesłanie.
2. Byłbym wdzięczny także za propozycje takich punktów, jeśli ktoś poda w miarę dokładną lokalizację (typu "na rogu ulic takiej-i-takiej), to powinienem dać radę sam je dodać ;)
3. Kiedy będą pierwsze efekty, znaczy się paczki z punktami zaczną przyjmować jakiś kształt potrzebna będzie korekta, czy aby na pewno punkty wskazują na to co trzeba, czy w notkach nie ma jakichś bzdur, błędów ortograficznych, itd.

Mój adres email: mmzimu (maupa) gmail (kropka) com. Z góry dzięki.

PS. Zastanawiałem się chwilę, czy zamiast do GE nie zacząć tworzyć takiego dodatku do WorldWinda (bardzo podobny program, tylko że w odróżnieniu od GE jest to wolne oprogramowanie, dostępne z pełnymi źródłami, są też wersje na Linuxa, Maka itp.), ale niestety w WorldWindzie nie są dostępne tak fajne zdjęcia jak w GE, to znaczy nie ma zdjęć satelitarnych w bardzo wysokiej rozdzielczości. Z drugiej strony WW pozwala na dosyć łatwe "podpięcie" zewnętrznych danych, o ile właściciele tych danych się na to zgadzają, np. są dodatki typu mapy topograficzne Francji, zdjęcia lotnicze Niemiec itp. - byłoby super jeśli dałoby się podpiąć dane dostępne na stronie UM Szczecina, ale to wymagałoby uzyskania od UM jawnej zgody.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 paź 2005, o 16:58

mzimu pisze: 1. krótka notka, taka 1-2 zdania
2. link do zdjęcia (czy mogę linkować zdjęcia z galerii Sediny?)
3. link do dłuższego opisu (np. artykułu z Sediny - mogę linkować?, Wikipedii, itp.)
1. Tak
2. Tak
3. Tak
ALe niech sie keson wypowie jeszcze
mzimu pisze: PS. Zastanawiałem się chwilę, czy zamiast do GE nie zacząć tworzyć takiego dodatku do WorldWinda (bardzo podobny program, tylko że w odróżnieniu od GE jest to wolne oprogramowanie, dostępne z pełnymi źródłami, są też wersje na Linuxa, Maka itp.), ale niestety
Tu tez niech wypowie sie keson bo kiedys o czyms takim myslal...
JAk juz bedziesz mial jakies efekty daj znac - wrzucimy np. jedna dobrze przygotowana czesc i damy info do prasy...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 31 gru 2005, o 10:30

I co tam w temacie ??
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 31 gru 2005, o 10:47

WOW !!!
Czemu ja tego wcześniej nie widziałem? hym... może dlatego ze w pracy nigdy nie wchodze, a ze sylwester to klientów nie ma za wielu i teraz mogę poczytać zaległości.
Ciekawa sprawa z tymi mapami. Muszę wgryźć się w temat
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 lut 2006, o 21:15

Z braku odzewu temat uznaje za umarty :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości