Adresbuch 1943 wyjaśnienie

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Adresbuch 1943 wyjaśnienie

Postautor: Busol » 3 sie 2005, o 17:02

Mialem napisac wczesniej myslalem ze moze cos sie zmieni ale niestety. Nalezy sie z mojej strony wyjaśnienie.

Otóż otwierając naszą bibliotekę na łamach GW obiecałem ze wkrótce pojawia sie najbardziej oczekiwanyy e-book czyli adresbuch z 1943 roku (600 stron). NIestety mimo prób nie udało sie zejść z jego objętością poniżej 120 MB (PDF). Mniejsze rozmiary powodują obnizenie czytelnosci a co za tym idzie podwaza sens publikacji.

W grę nie wchodzi także podziła na cześci bo problem nie lezy w braku miejsca na serwerze ale w iloiści wzbudzonego ruchu.

Jesli policzymy ze 100 osób pobierze 200 MB (takąwersje chcialbym umiescic) to mozna policzyc ile tego bedzie i nie mozemy sobie na to pozwolic tym bardziej ze swych łączy home.pl uzycza nam za darmo.

Dlatego jesli ktos ma jakis pomysl i jest w stanie umiescic gdzie 200 MB to bardzo chetnie skorzystam. Jest jeszcze jeden wariant - wymiany na CD - tez prosiłbym o wsparcie - nie chciałbym sie tym bezposrednioo zajmowac. JEst tez jeszcze jedna mozliwosc ale wymaga ona czasu...

Przepraszajac wszystkich ktorzy czekali pozdrawiam
Admin@sedina.pl
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 sie 2005, o 17:04

Jest jeszcze jeden drobiazg. To nie jest cały Adreßbuch, ale jedynie część - układ według nazwisk. Brakuje spisu według ulic, spisu firm i urzędów.
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 3 sie 2005, o 17:36

mozna u mnie, Szczecinecki Portal Historyczny Szczecinek.org ma w linkach wpisany portal sedina.pl jako "strona zaprzyjaźniona" także na wezwanie sedina.pl "pomożecie" szczecinek.org odkrzykuje "pomożemy"

moge uzyczyc miejsca i transferu w szłusznej sprawie.

100 pobrań miesiecznie takiego pliku to i moje trasfery nie wytrzymają, ale mozna to jakos limitować i zawsze czesc skorzysta, komu mozna przekazac na CD i beda mieli wszyscy zainteresowani :)
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 sie 2005, o 21:22

bronx pisze:mozna u mnie, Szczecinecki Portal Historyczny Szczecinek.org ma w linkach wpisany portal sedina.pl jako "strona zaprzyjaźniona" także na wezwanie sedina.pl "pomożecie" szczecinek.org odkrzykuje "pomożemy"

moge uzyczyc miejsca i transferu w szłusznej sprawie.

100 pobrań miesiecznie takiego pliku to i moje trasfery nie wytrzymają, ale mozna to jakos limitować i zawsze czesc skorzysta, komu mozna przekazac na CD i beda mieli wszyscy zainteresowani :)
Widzisz bronxiu problem jest taki ze jak wrzucilismy ostatnie PDFy to one mają od 50 - 150 pobran tygodniowo wiec ciezko mi narazac kogokolwiek ale bede pamietal jak podtrzymujesz propozycje - podlinkujemy nasz download ze szczecinek.org - podaj tylko jak Ci to mozna dostarczyc ew gdzie wrzucic na priv - obiecuje ze napiszemy o Tobie.

Tymczasem sposó alternatywny dla niecierpliwych. Ci którym nieobce są systemy wymiany plików P2P po raz pierwszy chyba ;-) będą mieli okazje pobrac cos legalnego. Oto suma kontrolna do pliku (emule/edonkey). Jak ktos pobierze prosze zostawic zeby zwiekszala sie liczba zrodel. Plik dostepny powinien byc za kilkanascie minut/godzin ale mozna probowac teraz

ed2k://|file|Stettin_Adresbuch_1943_(sedina_pl).pdf|212283436|0EB84122EB1AD44A7B9FD9AC1C015448|h=L5LKKQOPZCYLZNN2E42PLBJCJEWLDTUP|/
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 3 sie 2005, o 21:51

Ci którzy kontrolują własny dostęp do netu niech wystawią na zewnątrz 2 porty na użytek eMule'i żeby uzyskać status tzw. HighID, to daje większe możliwości i podnosi status społeczny.
Podczas pobierania pliku proszę wrzucić na luz czyli dać dla pliku priorytet Release co w znacznym stopniu udostępnia plik ludzkości a i pomaga w szybszym pobraniu.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 3 sie 2005, o 22:57

Ponieważ stwierdzam, że Busol narusza podstawowe zasady pracy programu eMule chętni do obcią..., znaczy się, pobrania pliku mogą sobie raczej nafiukać.
Apeluję zatem do Miłościwie Nam Panującego Admina aby wzmiankowany plik wywalił na jakiś serwer np. http://www.yousendit.com/ i poświęcił swojego kompa nie gasząc go na noc aby serwer nakarmić. Potem już tylko należy upowszechnić link do pliku i niech inni sie martwią.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 sie 2005, o 23:05

Jezu pisze:Ponieważ stwierdzam, że Busol narusza podstawowe zasady pracy programu eMule chętni do obcią..., znaczy się, pobrania pliku mogą sobie raczej nafiukać.
Apeluję zatem do Miłościwie Nam Panującego Admina aby wzmiankowany plik wywalił na jakiś serwer np. http://www.yousendit.com/ i poświęcił swojego kompa nie gasząc go na noc aby serwer nakarmić. Potem już tylko należy upowszechnić link do pliku i niech inni sie martwią.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Niewykonalne.
Tyle czekaliscie prosze poczekajcie jeszcze torche.
Poza tym czekam na ostatnie slowo bronxa
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 3 sie 2005, o 23:09

Jeżeli to co pisał bachu to jest Stettiner Adressbuch od A do Z to nie ma sensu go dawać i tak go prawie nikt nie odczyta i nikomu sie na nic nie przyda (co innego w całości to jest prawdziwa frajda)
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 3 sie 2005, o 23:15

no statnie slowo wypowiadam, zobaczymy jak bedzie, bede monitorowal staty, jak za duzy bedzie transfer to wylacze linke i wlacze na nowy okres rozliczeniowy.

(mam 10GB transferu wykorzystuje jakies 4GB na potrzeby strony)
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 sie 2005, o 23:18

bronx pisze:no statnie slowo wypowiadam, zobaczymy jak bedzie, bede monitorowal staty, jak za duzy bedzie transfer to wylacze linke i wlacze na nowy okres rozliczeniowy.

(mam 10GB transferu wykorzystuje jakies 4GB na potrzeby strony)
OK tylko podaj na priv gdzie ci to wrzucic.
JAk da rade jutro z rana wrzucem.

Fitek - uspokoję cię - pliku pobierac nie trzeba.... ;-)
A czy sie niekomu nie przyda cóż.... Wiem ze lewobrzeza nie przysposobiles ale tak zniechecasz...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 sie 2005, o 23:30

Ale rzeczywiście taki niekomplentny Adreßbuch ma, hm, średnią wartość. Wiem, bo akurat z tej części najrzadziej się w sumie korzysta.
Ja jestem też z lewobrzeża i nie ma rzecy, której bym bardziej pragnął, jak dostęp do wszystkich adresbuchów. Ale kompletnych, bo inaczej człowiek jeszcze bardziej się irytuje.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 sie 2005, o 22:16

I oto dzięki gościnności bronxa na skutek pracy ewaewa i dzięki hojnosci uzytkownikowi MISIO już jest w naszym dziale download...

Książka adresowa Stettina z 1943 roku wydana z okazji 750 lecia Szczecina. Pierwsze 600 stron czyli dane osobowe. Uwaga - olbrzymi rozmiar (ponad 200 MB) iwęc klikamy prawym guzikiem - "zapisz element docelowy jako..."

http://www.sedina.pl/modules.php?op=mod ... tit&lid=62
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Re: Adresbuch 1943 wyjaśnienie

Postautor: Domino(*) » 17 sty 2010, o 17:31

Czy jest możliwość umieszczenia ponowie Adressbucha do ściągnięcia?Niestety podany link nie działa.
Poszukuję wszelkich przedmiotów, dokumentów, zdjęć związanych z Policami (Pölitz) oraz okolicami. Posiadam sporą kolekcje "stettinaliów" na wymiane.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Adresbuch 1943 wyjaśnienie

Postautor: Busol » 17 sty 2010, o 18:41

Adresbuch który byl umieszczony na portalu został nam przekazany z informacją o tym iz przekazujący posiada do niego prawa. Okazało się to nieprawdą i odnalazł się rzeczywisty właściciel który wykazał iż jest to jego własność.

W chwili obecnej nie mamy zgody aby udostępniać to wydawnictwo.

Jesli ktos posiada zeskanowany adresbuch i chce sie podzielić, lub ma ochote zeskanować jakis fizyczny egzemplarz chetnie umiescimy...

z mojej strony potrzebuje tylko odpowiednio ponumerowanych plików jpg i zrobie pdf...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Baresel
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2009, o 11:12

Re: Adresbuch 1943 wyjaśnienie

Postautor: Baresel » 26 sty 2010, o 12:59

Jednym słowem, tyle czasu o tym gadano - zamiast zwyczajnie puścić w sieć, aż znalazł się "właściciel". (??)

Ogólnie dostępny w internecie jest Addressbuch 1934 tutaj:

http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/dlibra ... ta?id=2245

Wymaga zainstalowania wtyczki DejaVu w przeglądarce.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron