Gazownia w Szczecinie - film dokumentalny

Gród Gryfa na taśmie filmowej.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gazownia w Szczecinie - film dokumentalny

Postautor: Busol » 20 paź 2004, o 09:25

Już nic mnie nie zadziwi i nic nie wyleczy z optymizmu.

Właśnie przez zupełny przypadek stałem się posiadaczem 8 minutowego dokumentalnego filmu pokazującego cały proces produkcji gazu w gazowni na Tamie Pomorzańskiej. Oczywiście wszystko przed wojną. Nie widać samego Szczecina ale widać okoliczne zabudowania, pracowników, samą gazownie - tak bardzo charakterystyczną, podjeżdżają samochody po koks z napisami Stettin. Myślę, że to okolice lat 20 XX w.

Jak tylko doprowadzę film do stanu w którym będzie mozna go pobrać dam znać (myślę że za ok tydzień film się pojawi).

A przy okazji pytanie Ile jeszcze takich dokumentów "wala" się po Szczecinie, muzeach firmach ?
Gość

Postautor: Gość » 20 paź 2004, o 11:36

Troche napewno jest. Widzia³em kiedy¶ w TV3 film dokumentaliny o du¿ych zak³adach przed wojn±. Gazownia te¿tam by³a. Okazywali j± zaraz po otwarciu. To by³ bardzo du¿y i nowoczesny zak³ad jak na swoje czasy. Imponuj±ca to wygl±da³o kiedy dzia³a³o.
Gość

Postautor: Gość » 20 paź 2004, o 15:39

szperacz88: wynieni³em kartê graficzn± i mam wej¶cie tv-out jak kto¶ mi powie gdziem mam zdobyæ kabel tv - karta to z chêci± bêde zgrywa³ filmy dokumentalne z tv
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 20 paź 2004, o 15:42

szperacz88:
nie chce cie martwic, ale jak sama nazwa wskazuje tv-out to nie wejscie, tylko wyjscie :roll:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 paź 2004, o 17:03

keson pisze:szperacz88:
nie chce cie martwic, ale jak sama nazwa wskazuje tv-out to nie wejscie, tylko wyjscie :roll:
Jesteś okrutny... :cry:

Nie mogłeś jakoś delikatniej mu tego powiedzieć ?

Może by nie zauważył...

Szperacz: sprawdź czy karta ma tylko tv-out czy jest VIVO czyli Video In Video Out...
Gość

Postautor: Gość » 20 paź 2004, o 17:10

szperacz88:
1. jestem cinki z angola
2. nie mam dokumentacji do karty a w ustawiniach nic nie widzê z jakim¶ VIVO(?)
jedynie co mi tu w oko wpad³o to AGP8X
a karta sie nazywa Geforce4 MX 440 with AGP8X.
3. faktycznie wyj¶cie telewizyjne
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 paź 2004, o 17:44

tv - out jest do tego zabys odpalil sobie film na kompie i ogladal poprzez kabel z graficzne jna telewizorku w pelnym wymiarze
Gość

Postautor: Gość » 21 paź 2004, o 09:46

Ja mam karte VIVO (napewno ;)) Je¶li kiedy¶zajdzie taka potrzeba to prosze ¶mia³o mówiæ (GG:1647662). S³u¿e pomoc±. Jednak¿e pragne uprzedziæ, ¿e nie mam kompletnie pojêcia jak siê co pod³±cza i jaki soft trzeba mieæ :)
FoLo
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2004, o 01:12

Postautor: FoLo » 23 paź 2004, o 00:44

Kurcze już jestem ciekawy tego filmiku :wink: Długi, krótki, dobra jakość? Uszczknij rąbka tajemnicy Busol :lol:

Pewnie takich filmików przedstawiających Stettin na początku XX wieku jest trochę, tylko nie do wszystkiego da się łatwo dotrzeć. Może kiedyś ktoś z nas przez czysty przypadek dokona odkrycia niezwykłego filmiku...
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: Gazownia w Szczecinie - film dokumentalny

Postautor: wraga » 25 gru 2009, o 10:20

Chyba w końcu film się nie pojawił ?
Busol pisze:Jak tylko doprowadzę film do stanu w którym będzie mozna go pobrać dam znać (myślę że za ok tydzień film się pojawi).
Nowe możliwości :D

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gazownia w Szczecinie - film dokumentalny

Postautor: Busol » 25 gru 2009, o 12:52

wraga pisze:
Pojawil sie 1.11.2004 - http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... tit&lid=26

Te mowe mozliwosci sprawiaja ze zastanawiam sie nad uporzadkowaniem tego co sie rozlalo od nas na youtube...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości