Kajakiem po Odrze

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kajakiem po Odrze

Postautor: Busol » 30 sie 2004, o 13:04

Byłem wczoraj na spływie po odrze i polecam...
20 zł za kajak - wyprawa 6 godzin i praktycznie można ustalić w grupie gdzie sie chce płynąć, ale dla mnie dużą frajdą było pływanie po odrze czy regalicy, pod mostami... super - polecam.
Zbiórki (przynajmniej tak było do teraz - nie wiem do kiedy są te spływy) o 10.30 w niedziele na dziewokliczu. - ale proszę sprawdzić czy w tą niedzielę też...

A słyszałem, że w ten weekend ma być 3 dni po płani, Dąbskim i po STOCZNI - z możliwości dojechania....
logic2
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2004, o 14:52

Postautor: logic2 » 30 sie 2004, o 14:59

Witam.. też ostatnio byłem na wyprawie po Odrze za 20zł ;) pierwszy raz widziałem stare śluzy na kanałach. Wogóle fajne doświadczenie. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

O kajakach

Postautor: Krasiu » 31 sie 2004, o 00:16

Cześć. Widzę, że mamy tu frakcję kajakarzy. Też pływam ale indywidualnie. To znaczy biorę sprzęt z przystani na Dziewokliczu i pływam tam gdzie mnie poniesie. Jest faktycznie wspaniale - gorąco polecam. Jakby ktoś chciał to wygląda to tak, że co niedziela są wycieczki z przewodnikami. Start około 10.30 ale lepiej przyjść na 10 bo chętnych jest sporo i długo trwa rozdzielanie sprzętu. Koszt to 20 złotych. Przystań otwarta jest dla ogółu do 15 września. Potem to już trzeba się podczepić pod Klub Kajakowy "Płonia" (kiedyś witałem z nimi wiosnę w kajaku ale wiosna nie przyszła i mroziliśmy się na wodzie z krą:) Na wycieczki zostały więc dwie niedziele. Kto chce sam popływać niech wpadnie w sobotę. Mniej ludzi. Na miejscu za 50 groszy są mapki międzyodrza. Tylko radzę spytać które kanały są nie do przejścia bo mapka jest średnioaktualna. Godzina kosztuje 8 zł. W czwartek będę wiedział czy będę pływał w sobotę. Jakby co dam znać. Można by razem popływać ze 4-5 godzin. Popilotuję po fajnych zakamarkach. Jest też możliwość popłynięcia w dół Odry czyli w kierunku Szczecina. Atrakcja tylko dla miłośników miasta, bo woda z lekka śmierdzi. Ale zabudowa ul. Kolumba od strony rzeki wygląda niesamowicie. Widać wiekowe pale, kto odważny może między nie wpłynąć wprost pod kamienicę. Wycieczka na 4-5 godzin, bo warto jeszcze zahaczyć o Parnicę. Ale tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Czekam na opinie. Można tu na forum, można mejlem: krasnicki@vp.pl
Krasiu
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 31 sie 2004, o 10:34

Krasiu - a słyszałem, że kajakiem tylko do mostu długiego mozna dopłynąc. Coś wiesz więcej na ten temt ? W sensie nie fizycznym ale prawnym jakimś że tam jakiś zakaz jest
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 31 sie 2004, o 23:06

Teoretycznie to można dopłynąć do Trasy Zamkowej. W praktyce można podpłynąć pod Wały Chrobrego. Dalej lepiej nie, bo trzeba by płynąć pod oknami kapitanatu portu i kłopot gotowy (raz już się przed nimi tłumaczyłem i wystarczy). Jest oczywiście sposób. Wodujesz się w rejonie Golęcina (znam fajne miejsce) i podpływasz prawie pod stocznię ale od północy, albo przez Orli Przesmyk na Dąbie. W sumie chodzi w tym wszytskim o to, że koło elewatora jest niebezpiecznie dla kajaków, no i boją się, że dostaniesz się do portu i ukradniesz dźwig. W sumie jednak jeśli chodzi o "miejskie" kajakowe pływanie to i tak najciekawiej jest na wysokości Kolomba, Parnicy, Kanału Zielonego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron