Gdzie znalezc mapy?

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
EllKogutto
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2004, o 23:09

Gdzie znalezc mapy?

Postautor: EllKogutto » 19 sie 2004, o 18:55

Witam Wszystkich!Jestem nowym uczestnikiem forum i ciekawi mnie historia przed i powojennego Szczecina.Mam kilka pytan na poczatek ale zadam narazie jedno:gdzie moge znalezc mapy wojenne Szczecina i okolic,chodzi mi w szczegulnosci o mapy stacjonowania wojsk,schrony,magazyny broni i amunicji itp.Za pomoc z gory dziekuje.Pozdro.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 19 sie 2004, o 23:12

Naprawdę myślisz, że takie mapy istnieją? Chyba, że ktoś biega, zbiera informacje i sam takie mapy stworzy. Niemcy w miarę możliwości niszczyli wszystko co mogłoby wpaść w polskie czy rosyjskie ręce, a co dopiero takie plany...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
EllKogutto
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2004, o 23:09

Postautor: EllKogutto » 20 sie 2004, o 02:19

Nie wiem czy takie mapy istnieja,dlatego zamiescilem taki temat na forum.Postaram sie cos jeszcze dowiedziec bo znajomy chwalil sie ze posiada taka mape.Za kilka dni dostane ja w swoje rece i zobacze co tam sie kryje.
Jesli nie mozesz czegos wcisnac uzyj mlotka jezeli sie popsuje to znaczy ze wymagalo wymiany
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 sie 2004, o 09:05

Jako że szykujemy dział z mapami - planami Szczecina też jestem zainteresowany tematem. Ze swojej strony moge powiedzieć że mam jakiś plan miasta z 1941 roku ale nie wojskowy i jakiś plan Szczecina po rosyjsku z 1942 roku. Wkrótce w sedina.pl
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 20 sie 2004, o 10:38

Mam znajomych, którzy mogli by coś o tym powiedzieć. Skontaktuję się z nimi jak najszybciej i zobaczę, co da się zrobić.
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 13 wrz 2004, o 18:54

W jakiej skali musiały by być te mapy żeby było wszystko czytelne.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 wrz 2004, o 22:52

Zbysiu pisze:W jakiej skali musiały by być te mapy żeby było wszystko czytelne.
najlepiej jak największe a my potem przerobimy żeby były i czytelne i niezbyt wielke rozmiarem...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Re: Gdzie znalezc mapy?

Postautor: konger » 18 wrz 2004, o 21:16

EllKogutto pisze:Witam Wszystkich!Jestem nowym uczestnikiem forum i ciekawi mnie historia przed i powojennego Szczecina.Mam kilka pytan na poczatek ale zadam narazie jedno:gdzie moge znalezc mapy wojenne Szczecina i okolic,chodzi mi w szczegulnosci o mapy stacjonowania wojsk,schrony,magazyny broni i amunicji itp.Za pomoc z gory dziekuje.Pozdro.
Jeśli chodzi o stacjonowanie wojsk to wystarczy spojrzeć do książek... A jeśli myślisz o kopaniu w tych rejonach to zapomnij - dziura na dziurze...
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości