Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 19 maja 2015, o 15:52

Busol pisze:TO jezioro mnie intryguje bo musi być związane z jakąś przebudową. Być może wiąże się z przebudową krzyżówki Gryfińskiej i Struga ale mówie tylko na podstawie, że fotki były obok siebie :)
Ewentualnie estakada pomorska
Zaproponuję pod rozwagę Staw Rubinowy, na portalu prawobrzeze była niedawno dyskusja nad lokalizacją zdjęcia z rozlewiskiem i słupami energetycznymi. Konkluzja na podstawie plananów była jak wyżej ("Czarny"), ale teraz nie mogę znaleźć tej dyskusji - pewno Slazmi pomoże...
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 20 maja 2015, o 08:17

PKa pisze:
Bogus pisze:...
Ja ze swej strony dorzucę: zdjęcie pierwsze (024_02) to krzyżówka w Zdrojach:
https://www.google.pl/maps/@53.382905,1 ... e0!6m1!1e1.
Budynek w oddali (na zdjęciu 024_02), z charakterystycznym stromym dachem, to ul. Wczasów 11.
Czy to wystarczy? A co z resztą, to nie drobne! :wink:
I dodam, że chociaż także po spojrzeniu na ten widok miałem natychmiastowe skojarzenie z budynkiem z ulicy Wczasów, a nawet widać w tle na jego wysokości ławeczkę sugerującą istnienie tam skweru wypoczynkowego, tak jak było w tym miejscu faktycznie to dla mnie za mało dla uznania lokalizacji za "jednoznaczną"! Mam nieco widoków okolic krzyżówki ze zbiorów prywatnych, jednak przeważająca reszta widoku nie kojarzy mi się z krzyżówką a budynek z ul.Wczasów nie jest bardzo charakterystyczny - jak dla mnie to poszlaka wymagająca potwierdzenia a nie "jednoznaczny" pewnik!
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: MariuszSamek » 20 maja 2015, o 09:03

PKa, wrzuć na forum jakieś zdjęcie z twojej kolekcji, może wspólnie dojdziemy jak jest.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 20 maja 2015, o 13:15

Wrzucę wyłącznie w temacie niezidentyfikowanego rozlewiska, zdjęcie w okrojonej rozdzielczości z dyskusji an forum http://www.prawobrzeze.eu oraz fragmencik powojennego planu "Czarnego" - przypuszczam, że dla dyskusji nikt z w/w portalu nie będzie miał pretensji ?!

Linie ze strzałkami na planie miały w/g "Czarnego" przedstawiać prowadzenie linii energetycznych, które są obecne na niezidentyfikowanym rozlewisku, zaś widoki i miejsce są inaczej skierowane i z nieco innego miejsca.
Załączniki
RubinowyStaw1.jpg
RubinowyStaw1.jpg (29.68 KiB) Przejrzano 13175 razy
RubinowyStaw3.jpg
RubinowyStaw3.jpg (30.15 KiB) Przejrzano 13175 razy
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 20 maja 2015, o 13:17

Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: Bogus » 20 maja 2015, o 20:09

PKa pisze:
PKa pisze:
Bogus pisze:...
Ja ze swej strony dorzucę: zdjęcie pierwsze (024_02) to krzyżówka w Zdrojach:
https://www.google.pl/maps/@53.382905,1 ... e0!6m1!1e1.
Budynek w oddali (na zdjęciu 024_02), z charakterystycznym stromym dachem, to ul. Wczasów 11.
Czy to wystarczy? A co z resztą, to nie drobne! :wink:
I dodam, że chociaż także po spojrzeniu na ten widok miałem natychmiastowe skojarzenie z budynkiem z ulicy Wczasów, a nawet widać w tle na jego wysokości ławeczkę sugerującą istnienie tam skweru wypoczynkowego, tak jak było w tym miejscu faktycznie to dla mnie za mało dla uznania lokalizacji za "jednoznaczną"! Mam nieco widoków okolic krzyżówki ze zbiorów prywatnych, jednak przeważająca reszta widoku nie kojarzy mi się z krzyżówką a budynek z ul.Wczasów nie jest bardzo charakterystyczny - jak dla mnie to poszlaka wymagająca potwierdzenia a nie "jednoznaczny" pewnik!
Dopiero teraz zrozumiałem o co pytasz, choć nie do końca (niestety, nie mam wystarczająco opanowanych natychmiastowych skojarzeń). Rozumiem, że wzmiankowana „reszta” to inne szczegóły na zdjęciu 024_02 a nie pozostałe, nierozszyfrowane fotografie Busola.
Podważanie „jednoznacznego” pewnika, jest jak najbardziej na miejscu, lecz pod warunkiem podania konkretnych argumentów a nie ogólnika „przeważająca reszta widoku nie kojarzy mi się z krzyżówką”.
Zatem jakie konkretnie szczegóły nie pasują do układanki? Czyżby „widoki okolic krzyżówki ze zbiorów prywatnych” pokazywały coś innego?
Bo wg mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku (no może poza tą anteną satelitarną na dachu syrenki :wink:):
Krzyżówka - jak w mordę strzelił-.jpg
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 20 maja 2015, o 22:35

No dobrze, zadałeś sobie Bogus trud wskazania szczegółów i to w odniesieniu do dwóch obiektów to już jest przekonujące. Ciekawy widok i ciekawe z którego roku pochodzi ?
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 20 maja 2015, o 22:38

Aha i nie to że się czepiam ale chyba dobrze widzę, że numeracja budyku z ul.Wczasów uległa zmianie z 11->12 ?
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: Bogus » 20 maja 2015, o 23:58

Numeracja budynków bez zmian. Tym razem skupiłem uwagę na sąsiednim budynku nr 12, na zdjęciu 024_02 zasłoniętym częściowo przez pień drzewa. Nr 11 widać po lewej stronie pnia.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 21 maja 2015, o 09:21

Bogus pisze:Numeracja budynków bez zmian. Tym razem skupiłem uwagę na sąsiednim budynku nr 12, na zdjęciu 024_02 zasłoniętym częściowo przez pień drzewa. Nr 11 widać po lewej stronie pnia.
Ano tak, dopiero teraz zaskoczyłem, że to co po prawej stronie drzewa to cd. ul.Wczasów - chyba jednak zoom mnie zmylił - czyli to dalej w prawo za Twoją analizą to też ul.Wczasów ?

Na portalu prawobrzeze.eu jest kilka fotek krzyżówkowych z ujęciami w drugą stonę, jednak praktycznie nieczytelne (muszę poszukać u siebie!) oraz częściowo tematyczne miejsce np. http://www.prawobrzeze.nazwa.pl/galeria ... yzowka.jpg ,chyba ze znanej pocztówki (?).

Ta pierwszoplanowa wysepka ze znakami nakazu (i z pyrpyrką!) kojarzyła mi się z wjazdem do budynku obecnej poczty - jak wiadomo poczta w Zdrojach była po wojnie w innym miejscu - na razie trudno mi zrozumieć lokalizację tej wysepki, nawet w kontekście znajomości dawnego układu krzyżówki, sprzed ronda.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 21 maja 2015, o 09:22

slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: slazmi » 21 maja 2015, o 22:31

PKa pisze:Wrzucę wyłącznie w temacie niezidentyfikowanego rozlewiska, zdjęcie w okrojonej rozdzielczości z dyskusji an forum http://www.prawobrzeze.eu oraz fragmencik powojennego planu "Czarnego" - przypuszczam, że dla dyskusji nikt z w/w portalu nie będzie miał pretensji ?!
Nie tylko, że nie będzie miał pretensji, ale jeżeli "problem" zostanie rozwiązany, wszyscy będą "wielce kontenci"... a ja w szczególności :D
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 24 maja 2015, o 11:17

Fragment zdjęcia z przejazdu Wyścigu Pokoju przez Zdroje w nawiązaniu do zidentyfikowanego już miejsca z fotografii ZDiTM:
Krzy011.jpg
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: PKa » 24 maja 2015, o 11:30

To podobny fragment ze zdjęcia ZDiTM:
New0002.jpg
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Identyfikacja zdjęć ZDiTM

Postautor: mirekjot » 12 cze 2015, o 15:35

Ja bym wtrącił tu swoje trzy grosze odnośnie serii kolorowych zdjęć lotniczych, prezentowanych na sedinowym FB (trochę szkoda, że nie ma ich tutaj). Opisywane są jako lata 70. XX w., ale jeśli pochodzą z jednego "nalotu", lub kilku wykonanych w niedużym odstępie czasu, to datowanie da się określić z większym przybliżeniem. Moim zdaniem, sądząc po rozpoznawalnych "z tej wysokości" detalach - chodzi tu o lata 1977-79, (za najbardziej prawdopodobny uważam rok 1978).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron