Identyfikacja.

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja.

Postautor: PKa » 2 gru 2014, o 19:21

Bogus pisze:3. Nie można wykluczyć, że boczne skrzydła (lewe i prawe na zdjęciu) są do siebie równoległe.
Wrażenie braku równoległości można wytłumaczyć zniekształceniami geometrycznymi obiektywu oraz tym, że ściana zamykająca nie jest ustawiona prostopadle do sąsiednich.
Trudno mi w to uwierzyć, wydaje mi się to niemal niemożliwe ?!
Bogus pisze:4. I w końcu ostatni, najważniejszy argument. Zwrócić trzeba uwagę na początkowy fragment bocznego skrzydła po prawej stronie, tuż za wjazdem. Ma on inną konstrukcję od pozostałej części zabudowy – chodzi o płaski dach.
Otóż na trochę dokładniejszym planie ta część rzutu zabudowy ma własną obwódkę, co wskazuje na to, ze chodzi o osobny budynek.
To już bardzo ważny argument "za" - dziękuję za analizę! (nagrody ode mnie jednak raczej nie będzie, ale portal zapewne bogatszy :wink: )
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja.

Postautor: PKa » 2 gru 2014, o 19:48

Na moich katarstratach nie ma wskazanego podziału budynku. Ale i tak dla mnie ważniejszy był wzajemny układ budynków na widoku, który zaprzeczał układowi na planie - jeśli to rzeczywiście złudzenie to cóż, życie ciągle zaskakuje :shock:, jeszcze raz dziękuję Boguś :)
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: Identyfikacja.

Postautor: Schulz » 2 gru 2014, o 22:02

Bogus pisze: ...
4. I w końcu ostatni, najważniejszy argument. Zwrócić trzeba uwagę na początkowy fragment bocznego skrzydła po prawej stronie, tuż za wjazdem. Ma on inną konstrukcję od pozostałej części zabudowy – chodzi o płaski dach.
Otóż na trochę dokładniejszym planie ta część rzutu zabudowy ma własną obwódkę, co wskazuje na to, ze chodzi o osobny budynek.
Strzałką zaznaczyłem przybliżone miejsce skąd robiono zdjęcie.
Tu nieco ostrzejszy skan - widać na nim wyraźniej podzial zabudowy. Proszę zwrócić uwagę na wcięcie pomiędzy tym osobnym budynkiem a resztą skrzydła, no i na to, że jest on nieco mniejszy niż na skanie Bogusa.
Oczywiście niczego nie sugeruję.
Załączniki
233 Hökendorf, 1936, fragment
233 Hökendorf, 1936, fragment
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja.

Postautor: PKa » 4 gru 2014, o 21:29

Schulz pisze:Tu nieco ostrzejszy skan - widać na nim wyraźniej podzial zabudowy. Proszę zwrócić uwagę na wcięcie pomiędzy tym osobnym budynkiem a resztą skrzydła, no i na to, że jest on nieco mniejszy niż na skanie Bogusa.
Oczywiście niczego nie sugeruję.
Na Bogusiowym planie oprócz linii podziału też widać wcięcia, na moim też są ale nie jest łatwo na ich podstawie bez odpowiedniej wiedzy kartograficznej wnioskować o linii podziału:
Wirtschaftshof DMK1.JPG
Argument Bogusia o zniekształceniach obiektywu nie przekonuje mnie ciągle, chciaż jest też wsparty układem dróg wokół Wirtu.
Załączniki
Wirt02.jpg
Wirt02.jpg (21.65 KiB) Przejrzano 10352 razy
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja.

Postautor: PKa » 5 gru 2014, o 09:53

P.S.
Jeszcze "będąc w pobliżu" ale nieco odchodząc od wirtu w rejon pomiędzy dzisiejszą dolną portiernią szpitalną a kotłownią, niedawno wyburzano tam w miarę długo podziemne konstrukcje (żel?)betonowe. Bogus jakiś czas temu udostępnił dawny widok, chyba basenu z tego rejonu ?! Ktoś nieoficjalnie wyjaśniał mi że miał to być dawny obiekt technologiczny szpitala, mam gdzieś to zapisane i kilka fotek (priv!).
marlenas
Posty: 22
Rejestracja: 7 gru 2005, o 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja.

Postautor: marlenas » 29 kwie 2015, o 21:13

To drugie zdjęcie to Racławicka 3 widok ówczesnego frontu budynku w kierunku ogrodu i dalej fabryki beczek z wielkim tartakiem nie pamiętam nazwiska właściciela. Obecnie za front budynku uważany jest ówczesny tył od strony ulicy Racławickiej. Z prawej strony widać dach dworca PKP Dąbie. Jestem pewna identyfikacji, gdyż pracowałam w tym budynku.
marlenas
Posty: 22
Rejestracja: 7 gru 2005, o 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja.

Postautor: marlenas » 29 kwie 2015, o 21:31

Tak jakoś kojarzyła mi się nazwa firmy z podnoszeniem ciężarów to była Stange & Co.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Identyfikacja.

Postautor: PKa » 1 maja 2015, o 16:48

Możliwe, byłaby to rewelacja dla mnie, gdyż nie natknąłem się wcześniej na wyjaśnienie tej zagadki!

Czy doda Pani łaskawie coś więcej do odpowiedzi tj. lata pracy, co działo się wówczas w tym miejscu i wszelkie info o okolicy tj. dworcu PKP, rozbudowie linii kolejowej, ruinach okolicznych itp. itd. ?!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości

cron