gezety w przedwojennym Szczecinie

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Hildegard
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 16:10

gezety w przedwojennym Szczecinie

Postautor: Hildegard » 7 sty 2014, o 21:10

Wiem,że na tej stronie są najlepsi znawcy historii Szczecina,dlatego chciałabym zapytać,czy ktoś wie może jakie gazety(z nekrologami,bo poszukuję nekrologów z marca-kwietnia 1909 ze Szczecina,a szczególnie nekrologu ważnego dla mnie Zmarłego) były wydawane w Szczecinie w 1909 r??
Jeśli tak,to może ktoś mógłby mi doradzić,gdzie mogłabym te gazety znalezć obecnie(może w internecie to jest albo w Książnicy Pomorskiej)??Mówię po niemiecku i po polsku tak samo,dlatego zdaję sobie sprawę,że to będą niemieckie tytuły i rozumiem w tych 2 językach. :)
Z góry dziękuję bardzo za wszelkie informacje i podpowiedzi.Jest to dla mnie osobiście ważna sprawa. :D
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: gezety w przedwojennym Szczecinie

Postautor: Stau » 7 sty 2014, o 21:38

Hildegard pisze:Wiem,że na tej stronie są najlepsi znawcy historii Szczecina,dlatego chciałabym zapytać,czy ktoś wie może jakie gazety(z nekrologami,bo poszukuję nekrologów z marca-kwietnia 1909 ze Szczecina,a szczególnie nekrologu ważnego dla mnie Zmarłego) były wydawane w Szczecinie w 1909 r??
Tytułów wówczas wychodziło bardzo dużo (rozkwit prasy), chociażby:

- "Stettiner Neueste Nachrichten"
- "Stettiner Abendpost"
- "Stettiner General Anzeiger"

z regionalnych:

- "Pommersche Tagespost"
- "Ostsee Zeitung"

Warto dodać, że poszczególne numery ukazywały się częściej niż raz dziennie. Prasę z tamtych lat musisz szukać w Czytelni Czasopism Książnicy Pomorskiej (mikrofilmy). Powodzenia!
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Hildegard
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 16:10

Re: gezety w przedwojennym Szczecinie

Postautor: Hildegard » 8 sty 2014, o 00:09

Dziękuję bardzo Panu za podpowiedz,poszukam w Książnicy i jak coś znajdę,to się pochwalę. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości