Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Stau » 24 lip 2013, o 18:50

Jako wybitny informatyk wprowadziłem kilka udogodnień, o które niektórzy z Was (ze szczególnym uwzględnieniem PKa) już jakiś czas temu kilkakrotnie prosili.

Od dzisiaj na forum można dodawać załączniki, których wielkość przekracza 100 kb (jak było dotychczas). Większe "gabaryty" są już akceptowane przez skrypt phpBB. Prośba tylko, aby nie przesadzać i np. nie dodawać zdjęcia o wielkości 50 mb, bo to bez sensu. W każdym razie słynne już i nieadekwatne do bieżących potrzeb ograniczenie do 100 kb zostało moimi rękoma anulowane.

Sprawdzałem i powinno teraz wszystko działać jak należy na wszystkich kontach. Przy najbliższej okazji dajcie znać czy to funkcjonuje poprawnie.

Druga sprawa - jako załączniki można teraz dodawać także pliki "tekstowe" w standardowych formatach, np. txt czy doc, a także popularne pdf-y. To na wypadek, jakby ktoś zechciał podzielić się jakimś większym "materiałem". Wszystko działa bardzo funkcjonalnie (sprawdzałem). Nic tylko korzystać.

Pozdrawiam.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: PKa » 25 lip 2013, o 00:15

nie!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:47 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Stau » 25 lip 2013, o 00:40

PKa pisze:
Stau pisze:Jako wybitny informatyk wprowadziłem kilka udogodnień, o które niektórzy z Was (ze szczególnym uwzględnieniem PKa) już jakiś czas temu kilkakrotnie prosili. Od dzisiaj na forum można dodawać załączniki, których wielkość przekracza 100 kb (jak było dotychczas).
Skoro ponownie zostałem "zaszczycony uszczypliwością" Stau nie omieszkam wzajemności. Jako wybitny inżynierinformuję że pojemności informatyczne podaje się w bajtach z użyciem dużej litery B czyli tutaj 100 kB, w odróżnieniu od 100 kb co oznacza 100 kilo bitów i ma inne znaczenie!
Jaka uszczypliwość? Bardziej podziękowanie, bo faktycznie najczęściej do tego wracałeś/przypominałeś o problemie, prosząc o zmianę.

Dyskusja o pl. Rodła sprawiła, że spróbowałem sam uporać się z tym kłopotem. Wcześniej przymierzałem się do tego kilka razy, ale brakowało bodźca do podjęcia działań. I jeszcze dostaje mi się za to :).

A za pouczenie odnośnie do jednostek dziękuję. Nie zwracałem na to wcześniej nigdy uwagi. Zatem oficjalnie - można teraz dodawać załączniki większe niż 100 KB = 100 kB = 100 kilobajtów.

W następnej kolejności postaram się wyeliminować automatyczne przekierowywanie na stronę główną po zalogowaniu. W tym momencie jest bowiem tak, że przeglądam forum, chcę coś napisać przy jakimś wątku, ale skrypt wymusza zalogowanie, po którym trafiam z powrotem na stronę główną i muszę ponownie "odkopać" wątek, co nie zawsze jest takie proste.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Lazi » 25 lip 2013, o 08:59

PKa pisze:Skoro ponownie zostałem "zaszczycony uszczypliwością"
Nie bądź taki przewrażliwiony ;-) Ja tego tak nie odebrałem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron